Німеччина веде закриті переговори з Індією про купівлю снарядів для України - ЗМІ

Німеччина веде закриті переговори з Індією про купівлю снарядів для України - ЗМІ

Індія має кілька сотень тисяч боєприпасів, які вона може передати Німеччині через посередників

This text is also available in English
Німеччина веде закриті переговори з Індією про купівлю снарядів для України - ЗМІ
фото DR

Влада Німеччини веде таємні переговори з Індією про купівлю для України артилерійських снарядів.

Джерело. Про це пише Der Spigel з посиланням на обізнані джерела.

За їх словами, обговорення цього питання відбувається негласно, оскільки Нью-Делі не хоче продавати зброю відкрито, щоб не псувати стосунки з москвою. Загалом Індія має кілька сотень тисяч боєприпасів, які вона може передати Німеччині через посередників.

Аналогічні угоди можуть бути укладені і з арабськими країнами, у деяких із яких також є великі запаси снарядів, кажуть джерела Der Spiegel. Експерти зазначають, що необхідні боєприпаси можна знайти і в Африці, а також на Балканах.

Берлін активізував пошук боєприпасів на тлі занепокоєння спецслужб Німеччини, які припускають, що запаси снарядів у ЗСУ можуть закінчитись раніше червня. Німеччина не має браку грошей на закупівлю снарядів для Києва – лише на 2024 рік німецький уряд виділив на цю мету 7 млрд євро, каже голова ситуаційного центру з питань України при Міноборони Німеччини Крістіан Фрейдінг.

Однак, за його словами, артилерійські та зенітні боєприпаси «не так широко доступні по всьому світу».

До кінця лютого ЗСУ зіткнулися з дефіцитом боєприпасів, заявив 24 лютого глава МЗС України Дмитро Кулеба. На один випущений ЗСУ снаряд припадає 10 російських, говорило The Wall Street Journal джерело в СБУ.

За даними Der Spiegel, на непублічній зустрічі представників західних спецслужб у рамках Мюнхенської безпекової конференції йшлося про те, що головна мета для України в 2024 році – це оборона. Але для утримання лінії фронту та запобігання прориву вглиб країни російських військ Києву необхідно більше боєприпасів та безпілотників, зазначили представники західних розвідок.

На тій же Мюнхенській конференції президент Чехії Петер Павел повідомив, що Прага знайшла джерела для закупівлі 800 000 артилерійських боєприпасів у країнах за межами ЄС для України. За даними Financial Times, тепер ЄС екстрено шукає $1,5 млрд на їх придбання.

Бекграунд. Також, нагадаємо, Україна підписала меморандум із Rheinmetall щодо спільного виробництва боєприпасів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло