ОПЕК+ продовжує скорочення видобутку нафти
Група продовжила обмеження на 2 млн барелів на добу до середини року

ОПЕК+ продовжила скорочення постачання нафти до середини року, намагаючись запобігти глобальному надлишку й підтримати ціни.
Про це пише Bloomberg.
Обмеження, які на папері становлять приблизно 2 млн барелів на день, залишаться в силі до кінця червня, згідно із заявами таких членів, як Саудівська Аравія (на її частку припадає половина обіцяного скорочення). росія пообіцяла посилити свою роль, зосередившись на скороченні видобутку, ніж експорту.
Трейдери й аналітики очікували на продовження терміну дії угоди, вважаючи її необхідною для компенсації сезонного затишшя у світовому споживанні палива та стрімкого зростання видобутку в кількох конкурентів ОПЕК+, насамперед американських сланцевих бурильників. Невизначені економічні перспективи Китаю посилюють потребу в обережності.
Достатня пропозиція утримує міжнародні ціни на нафту на рівні близько $80 за барель цього року, навіть незважаючи на те, що конфлікт на Близькому Сході порушує регіональне судноплавство. Хоча це дає певне полегшення споживачам після років нестримної інфляції, для багатьох країн – членів ОПЕК та її партнерів ціни можуть бути дещо занизькими.
За даними Fitch Ratings, Ер-Ріяд потребує нафти дорожче $90 за барель, оскільки він витрачає мільярди на економічну трансформацію, яка охоплює футуристичні міста і спортивні турніри. Її найбільший партнер по альянсу, росія, також шукає можливості для продовження війни проти України.
Ці останні обмеження виробництва, які поглиблюють скорочення, здійснені торік, будуть «поступово повернуті залежно від ринкових умов» після II кварталу, заявили країни в державних ЗМІ.
росія, яка має унікальний виняток щодо розподілу обмежень між видобутком та експортом сирої нафти й нафтопродуктів, зробить більший акцент на скороченні видобутку сирої нафти протягом наступного кварталу, заявив віцепрем'єр-міністр Олександр Новак.
Ця обіцянка може принести Ер-Ріяду певне задоволення. Торік міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман висловив розчарування тим, що москва не погодилася на скорочення видобутку, яке має більш прямий вплив на баланс світового ринку, ніж зміни в експорті.
У квітні росія скоротить видобуток на 350 000 барелів на день, а експорт – на 121 000 барелів на день. У травні – 400 000 барелів на добу видобутку і 71 000 барелів експорту, а в червні обмеження стосуватиметься лише видобутку.
Проте росія та інші члени групи поки що не виконали своїх зобов'язань у повному обсязі.
У січні Ірак і Казахстан разом викачували на кілька сотень тисяч барелів на день понад своєї квоти, але пообіцяли поліпшити дотримання домовленостей і навіть компенсувати первинне перевиробництво.
Рішення групи продовжити обмеження на II квартал, можливо, було очікуваним, але ОПЕК+, ймовірно, зіткнеться з більш жорстким вибором на наступному запланованому засіданні 1 червня, коли міністри визначатимуть політику на друге півріччя.
Прогнози Міжнародного енергетичного агентства в Парижі свідчать про те, що в умовах сповільнення зростання світового попиту на нафту та стрімкого зростання нової пропозиції з Америки ОПЕК+ доведеться продовжувати скорочення видобутку протягом усього року.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ціни на нафту майже досягли 4-місячного максимуму.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].