Європарламент схвалив використання російських активів на користь України

Європарламент схвалив використання російських активів на користь України

Активи, які можуть конфіскувати внаслідок агресивної війни рф, повинні стати «вкладом у відновлення України»

This text is also available in English
Європарламент схвалив використання російських активів на користь України
фото DR

Європарламент у середу, 13 березня, у Страсбурзі ухвалив резолюцію щодо директиви ЄС про виявлення та арешт активів кримінального походження, що дозволяє оперативно заморожувати та конфіскувати кошти на території спільноти. У документі зокрема вказано, що російські активи, які можуть конфіскувати внаслідок агресивної війни рф, повинні стати «вкладом у відновлення України».

Єврокомісія має розробити рекомендації щодо використання конфіскованих активів та майна для компенсації, реституції та репарацій державам, які постраждали від міжнародних злочинів, йдеться у документі.

«Якщо активи були конфісковані у зв'язку з російською агресивною війною проти України або пов'язаними з цим злочинами (…), то ці активи або чисті доходи, отримані внаслідок їхньої ліквідації, мають бути спрямовані на відновлення України», – наголошується в резолюції.

Директива стосуватиметься ширшого спектру правопорушень, скоєних злочинними організаціями, зокрема торгівлі людьми, наркотиками чи зброєю.

Вона спрямована на удосконалення законодавства та дозволить оперативно блокувати підозрілі активи. Крім того, директива передбачає суворі заходи у разі «ухилення від конфіскації за допомогою третьої особи».

Для того, щоб більш ефективно розслідувати походження капіталів, будуть надані ширші повноваження Офісам щодо повернення активів, що діють у країнах ЄС.

Вони також отримають повний доступ до інформації про нерухоме майно та комерційні реєстри. Крім того, в ЄС тепер з'являться два нові типи конфіскації: конфіскація без обвинувального вироку та конфіскація активів незрозумілого походження.

Доповідач Європарламенту з питання конфіскації активів, румунський депутат від Європейської народної партії Лорант Вінче, виступаючи перед голосуванням, наголосив, що нова директива «націлена на фінансові доходи, які отримують міжнародні злочинні організації». За його словами, доходи цих груп у ЄС становлять 150 млрд євро, «і лише один відсоток цих активів вдалося конфіскувати».

Причиною цього було те, що правоохоронні органи ЄС не могли оперативно встановити кримінальне походження грошей, а «обмін інформацією між країнами навіть у межах ЄС був дуже повільним і обмеженим».

Схвалена Європарламентом директива дозволяє кардинально змінити цю ситуацію, наголосив Вінче. Наразі «всі органи, які займаються пошуком підозрілих капіталів, матимуть негайний доступ до всіх національних баз даних».

Бекграунд. Як стало відомо, Європарламент підтримав кримінальну відповідальність за обхід санкцій ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло