У Каховське водосховище повертається вода: як це вплине на бойові дії

У Каховське водосховище повертається вода: як це вплине на бойові дії

Експерти попереджають, що через підтоплення ділянка залишатиметься важкопрохідною для наземних військ

This text is also available in English
У Каховське водосховище повертається вода: як це вплине на бойові дії
фото Європейське космічне агентство

Каховське водосховище навіть після підриву росіянами ГЕС залишається дуже важкопрохідною місцевістю з військової точки зору.

Про це говорять публічні знімки Sentinel від Європейського космічного агентства, на які посилається видання Defense Express.

Загалом Дніпро вже повернулось до історичного річища, а вся місцевість максимально нагадує те, що зображено на історичних мапах – Великий Луг.

Вочевидь через природні процеси із таненням снігу значні площі знову пішли під воду. А це означає, що коли вода знову піде, то це будуть дуже слабкі ґрунти, де не пройде будь-яка техніка включно з амфібійною.

Таким чином попри те, що Каховське водосховище було спущено, сама місцевість – Великий Луг є найменш придатною до будь-яких просувань. Бо є поєднанням річища самого Дніпра, заплав, заболочених та підтоплених ділянок.

І це і є природним станом Великого Лугу – мінімальний рівень води у вересні – жовтні, а з початком весни та повені та до середини літа – перетворення у майже суцільний водний простір, пишуть експерти.

Бекграунд. Як писав Mind, до Каховського водосховища знову почала повертатися вода. Супутникові знімки свідчать, що значна частина раніше висушеної території колишнього водосховища знову занурилася під воду. Втім до повноцінного відновлення водосховища дуже далеко, адже гребля ГЕС досі зруйнована.

Як пояснив експерт Григорій Коломийцев, причиною часткового наповнення чаші водосховища є весняне танення снігів. За його словами, сьогодні ми можемо спостерігати природний процес підтоплення річкової заплави в умовах відсутності штучного регулювання рівня води. Такі весняні водопілля відбувалися на цих землях тисячі років, доки тут не збудували ГЕС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло