Intel планує інвестувати $100 млрд у виробництво чипів у США та повернути собі світове лідерство в галузі
Основа плану – побудувати «найбільший у світі виробничий майданчик для чипів ШІ»

Компанія Intel оголосила про інвестиції у розмірі $100 млрд протягом наступних п'яти років на будівництво та розширення заводів із виробництва чипів у чотирьох штатах США. Це рішення було ухвалено після того, як уряд США виділив Intel $19,5 млрд у вигляді грантів і пільгових кредитів за програмою CHIPS Act. До того ж компанія розраховує одержати ще $25 млрд у вигляді податкових пільг.
Про це повідомляє Reuters.
Центральною частиною плану Intel є будівництво на поки що порожніх полях біля міста Колумбус, штат Огайо, того, що генеральний директор компанії Пат Гелсінгер назвав «найбільшим у світі виробничим майданчиком для чипів штучного інтелекту». Очікується, що будівництво розпочнеться вже 2027 року.
Протягом десятиліть Intel була світовим лідером із виробництва найшвидших і найменших напівпровідників, продаючи їх за преміальними цінами й інвестуючи прибуток у подальші дослідження та розробки, щоб залишатися попереду конкурентів.
Проте у 2010-х роках Intel втратила лідерство у виробництві на користь тайванської компанії TSMC, а її рентабельність різко знизилася через необхідність знижувати ціни, щоб утримати частку ринку менш ефективною продукцією.
У 2021 році Гелсінгер оголосив план повернення Intel на перше місце, але для того, щоб зробити цей план прибутковим, він заявив, що потребуватиме державної підтримки.
За словами Гелсінгера, майже 30% зі $100 млрд буде витрачено на будівельні роботи, такі, як робоча сила, труби та бетон. Решта коштів піде на закупівлю обладнання для виробництва чипів у таких фірм, як ASML, Tokyo Electron, Applied Materials та KLA.
Це обладнання допоможе запустити виробництво в Огайо до 2027 або 2028 року, хоча Гелсінгер попередив, що терміни можуть змінитися, якщо ринок чипів різко знизиться. Окрім грантів і позик, Intel планує здійснювати більшу частину закупівель власним коштом.
Гелсінгер раніше заявляв, що для того, щоб знову зробити США лідером у виробництві напівпровідників, знадобиться другий раунд державного фінансування заводів із виробництва чипів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].