Термінали Starlink продаються на чорному ринку – Bloomberg
SpaceX нічого з цим не робить, проте обіцяє деяким країнам, що працюватиме з ними над тим, щоб її послуги не потрапляли до певних районів

За даними Bloomberg, чорний ринок Starlink виникає в регіонах з неякісним зв'язком, які потребують високошвидкісного та надійного інтернету. Це, наприклад, Ємен, Судан, Казахстан та Венесуела.
Термінали супутникового зв'язку Starlink, розроблені компанією Ілона Маска SpaceX, продаються на чорному ринку по всьому світу, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Видання провело розслідування, під час якого виявило безліч прикладів незаконної торгівлі та активації комплектів Starlink.
За даними Bloomberg, чорний ринок виникає у регіонах з неякісним зв'язком, де є потреба у високошвидкісному та надійному інтернеті. В якості прикладів автори статті наводять Ємен і Судан, де вже багато років йдуть запеклі громадянські війни. В обох країнах спостерігаються часті перебої з Інтернетом, тому військові вдаються до допомоги систем Starlink.
Наводиться у статті і випадок Казахстану, де донедавна, як пише Bloomberg, комплект можна було отримати через місцевий поштовий сервіс, навіть як приватний клієнт. Термінали також широко використовуються у Венесуелі, хоча мапа зон покриття на сайті Starlink показує, що ця країна не підключена до супутникового зв'язку.
Способи контрабанди та доступність Starlink на чорному ринку свідчать, що неправомірне використання системи зв'язку є глобальною проблемою, яка викликає питання контролю компанії над своєю продукцією, зазначає Bloomberg.
У SpaceX на запитання журналістів щодо доступності терміналів на чорному ринку не відповіли. Проте, як пише видання, компанія обіцяє деяким країнам, що працюватиме з ними над тим, щоб її послуги не потрапляли до певних районів.
Розвідка України 11 лютого заявила, що війська рф використовують Starlink у зоні бойових дій, опублікувавши як доказ фрагмент перехоплених переговорів російських військових. Видання Defense One та Astra повідомляли, що термінали Starlink могли бути поставлені до росії через Дубай.
SpaceX заявляла, що «не веде жодних справ із російським урядом чи його військовими». Продаж Starlink російській армії заперечував і особисто Ілон Маск.
«Наскільки нам відомо, жоден Starlink не був проданий росії прямо чи опосередковано», – написав він у Твіттері.
Минулого року SpaceX заборонила українським військовим використовувати Starlink у наступальних цілях, у тому числі для керування безпілотниками.
У біографії Маска, написаній Волтером Айзексоном, стверджувалося, що у 2022 році засновник SpaceX таємно доручив відключити супутники Starlink поряд із узбережжям анексованого Криму, щоб зірвати атаку ЗСУ на російський військово-морський флот.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].