В НБУ розглядають можливість прив'язки курсу гривні до євро замість долара

В НБУ розглядають можливість прив'язки курсу гривні до євро замість долара

За даними огляду індикаторів валютного ринку, більшість операцій банків із клієнтами відбувається в євро

В НБУ розглядають можливість прив'язки курсу гривні до євро замість долара
Фото: ілюстративне

Рада оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків на засіданні 28 лютого 2024 року провела перший періодичний огляд індикаторів валютного ринку (офіційного курсу гривні до іноземних валют, облікової ціни банківських металів і довідкового значення курсу гривні до долара США).

Про це йдеться на сайті НБУ.

Валютна структура угод на валютному ринку України підтверджує статус долара США як основної курсоутворювальної валюти. Водночас у сегменті операцій банків із клієнтами частка угод у євро в загальному обсязі ще з довоєнних часів має тенденцію до зростання. Зокрема, за операціями з купівлі безготівкової валюти клієнтами частка угод в євро впритул наблизилася до 50%.

«Продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може вже в недалекому майбутньому актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив’язки», – йдеться в релізі Нацбанку.

На цьому етапі, за даними зовнішніх членів Ради оверсайту, учасники ринку вже відчувають потребу в розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро станом на 12 годину.

Крім того, Рада оверсайту погодила питання скасування необхідності надсилання окремого повідомлення про встановлення офіційного курсу гривні та розрахунку облікової ціни банківських металів абонентам системи електронної пошти НБУ. Уточнюється, що відповідна норма була введена до широкого розповсюдження сучасних інформаційних каналів, наразі є застарілою та не відповідає принципу рівного та одночасного доступу всіх учасників ринку до інформації про індикатори валютного ринку.

Довідково.

Періодичний огляд індикаторів валютного ринку – спеціальна процедура, метою якої є оцінка наявності структурних зрушень на ринку та/або виникнення інших підстав, що можуть свідчити про необхідність заміни чинних індикаторів, коригування їх методології або інших важливих аспектів, пов’язаних з їх розрахунком та оприлюдненням (час розрахунку, порядок публікації тощо).

Бекграунд. Раніше Mind писав, що в НБУ припускають зниження облікової ставки до 11–12% упродовж року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло