росія попросила бензин у Білорусі після обвалу виробництва та атак на НПЗ

росія попросила бензин у Білорусі після обвалу виробництва та атак на НПЗ

Через атаки безпілотників в аварійному простої знаходяться щонайменше 14% потужностей російських НПЗ

This text is also available in English
росія попросила бензин у Білорусі після обвалу виробництва та атак на НПЗ
фото DR

Білорусь погодилася допомогти рф і готова постачати на російський ринок 100 000-150 000 тонн автобензину на місяць для запобігання дефіциту палива, сказав у четвер голова комітету енергетики Держдуми рф Павєл Завальний.

Джерело. Про це пише Reuters.

«Вони (Білорусія) погодилися допомогти в моменті, хоча зрозуміло, що у них експортна альтернатива вигідніша», – сказав він у кулуарах форуму Санкт-Петербурзької міжнародної товарно-сировинної біржі (СПбМТСБ).

Раніше джерела Reuters повідомили, що рф планує збільшити імпорт автопалива з Білорусії через ризик виникнення дефіциту через зростання позапланових ремонтів на російських НПЗ.

З початку 2024 року кілька російських НПЗ було повністю або частково зупинено через поломку обладнання або зовнішні атаки.

За підрахунками видання, через атаки безпілотників в аварійному простої знаходяться 14% потужностей російських НПЗ, з них майже 10% припадає на заводи, які виробляють автобензин і дизпаливо для внутрішнього ринку.

13 березня від удару БПЛА постраждав найбільший НПЗ «Роснефти» в Рязані, що постачає паливом зокрема москву та область. Після пожежі на заводі припинили роботу дві установки, внаслідок чого виробництво бензину впало на третину (3,3 тисячі тонн на добу), а дизпалива більше ніж на половину (5,8 тисячі тонн на добу).

16 березня через атаку БПЛА спалахнула єдина діюча установка нафтопереробки на НПЗ у Сизрані (також належить «Роснефти»), а 28 березня стало відомо, що зупинився Куйбулівський НПЗ компанії.

Минулими вихідними через пожежу він зупинив одну з двох установок з переробки нафти, а за кілька днів довелося відключити і другу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло