Попри санкції росія вдвічі наростила імпорт сировини для виробництва вибухівки, в тому числі з США
Закупівля рф нітроцелюлози зіграла вирішальну роль у війні, пишуть експерти

На тлі війни проти України росія істотно збільшила імпорт речовин, необхідних для виробництва боєприпасів. Їх закупівля ведеться зокрема у компаній, що знаходяться в США та інших західних країнах. І це – незважаючи на міжнародні санкції, метою яких було придушення військової промисловості в рф.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на дані торгових операцій.
У 2022 році – у перший рік вторгнення – російський імпорт нітроцелюлози, яка використовується при виробництві пороху та ракетного палива, – зріс на 70%. До середини 2023 року його обсяг становив 3039 тонн, що майже вдвічі більше, ніж 2021 року, йдеться у публікації.
«Оборонні компанії по всьому світу шукають способи отримання нітроцелюлози в умовах дефіциту, що призвів до зростання цін і створив проблеми для виробництва. Лише кілька країн світу виробляють нітроцелюлозу, оскільки її сфера застосування – виробництво боєприпасів і на неї поширюються міжнародні торгові обмеження» , – пише WSJ.
Видання зазначає з посиланням на американських чиновників та аналітиків, що можливість москви отримувати нітроцелюлозу за кордоном відіграла вирішальну роль у війні, оскільки сама рф виробляє замало цієї речовини, яка є основним компонентом пороху в артилерії.
Журналісти, проаналізувавши торгові дані, приходять до висновку, що постачання нітроцелюлози в росію після початку війни в Україні та введення санкцій, що забороняють експорт до рф будь-яких товарів військового та подвійного призначення, здійснювався за участю не лише китайських компаній, а й підприємств із США, Німеччини, а також з Тайваню.
Так, російський імпортер Analytical Marketing Chemical Group закупив за минулі два роки на Тайвані нітроцелюлози на суму $700 000. А на сайті компанії зазначено, що вона є партнером Казанського державного казенного порохового заводу.
При цьому майже половина експорту в росію нітроцелюлози за два роки війни в Україні припало на маленьку фірму Noy İç Ve Diş Ti̇caret у Туреччині, з'ясували автори статті. Основні продажі компанії з офісом у Стамбулі надходили російським підприємствам, які є офіційними партнерами уряду рф.
У той же час 80 тонн нітроцелюлози, відправленої компанією Noy до росії в 2023 році, було закуплено турецьким підприємством у німецької дочірньої компанії нью-йоркської фірми International Flavors & Fragrances, виходить із матеріалу WSJ.
Представник International Flavors & Fragrances заявив, що компанія вкрай здивована, що постачання в росію її нітроцелюлози, які вона призупинила у квітні 2022 року, досі тривають через третю сторону, йдеться у публікації.
Бекграунд. Як повідомлялося, ЄС запровадив санкції проти компаній Китаю, Туреччини та Індії за допомогу росії. Рада ЄС зазначає, що ці структури в обхід обмежень підтримують російську військову промисловість та збройні сили.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].