Попри санкції росія вдвічі наростила імпорт сировини для виробництва вибухівки, в тому числі з США

Попри санкції росія вдвічі наростила імпорт сировини для виробництва вибухівки, в тому числі з США

Закупівля рф нітроцелюлози зіграла вирішальну роль у війні, пишуть експерти

This text is also available in English
Попри санкції росія вдвічі наростила імпорт сировини для виробництва вибухівки, в тому числі з США
фото DR

На тлі війни проти України росія істотно збільшила імпорт речовин, необхідних для виробництва боєприпасів. Їх закупівля ведеться зокрема у компаній, що знаходяться в США та інших західних країнах. І це – незважаючи на міжнародні санкції, метою яких було придушення військової промисловості в рф.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на дані торгових операцій.

У 2022 році – у перший рік вторгнення – російський імпорт нітроцелюлози, яка використовується при виробництві пороху та ракетного палива, – зріс на 70%. До середини 2023 року його обсяг становив 3039 тонн, що майже вдвічі більше, ніж 2021 року, йдеться у публікації.

«Оборонні компанії по всьому світу шукають способи отримання нітроцелюлози в умовах дефіциту, що призвів до зростання цін і створив проблеми для виробництва. Лише кілька країн світу виробляють нітроцелюлозу, оскільки її сфера застосування – виробництво боєприпасів і на неї поширюються міжнародні торгові обмеження» , – пише WSJ.

Видання зазначає з посиланням на американських чиновників та аналітиків, що можливість москви отримувати нітроцелюлозу за кордоном відіграла вирішальну роль у війні, оскільки сама рф виробляє замало цієї речовини, яка є основним компонентом пороху в артилерії.

Журналісти, проаналізувавши торгові дані, приходять до висновку, що постачання нітроцелюлози в росію після початку війни в Україні та введення санкцій, що забороняють експорт до рф будь-яких товарів військового та подвійного призначення, здійснювався за участю не лише китайських компаній, а й підприємств із США, Німеччини, а також з Тайваню.

Так, російський імпортер Analytical Marketing Chemical Group закупив за минулі два роки на Тайвані нітроцелюлози на суму $700 000. А на сайті компанії зазначено, що вона є партнером Казанського державного казенного порохового заводу.

При цьому майже половина експорту в росію нітроцелюлози за два роки війни в Україні припало на маленьку фірму Noy İç Ve Diş Ti̇caret у Туреччині, з'ясували автори статті. Основні продажі компанії з офісом у Стамбулі надходили російським підприємствам, які є офіційними партнерами уряду рф.

У той же час 80 тонн нітроцелюлози, відправленої компанією Noy до росії в 2023 році, було закуплено турецьким підприємством у німецької дочірньої компанії нью-йоркської фірми International Flavors & Fragrances, виходить із матеріалу WSJ.

Представник International Flavors & Fragrances заявив, що компанія вкрай здивована, що постачання в росію її нітроцелюлози, які вона призупинила у квітні 2022 року, досі тривають через третю сторону, йдеться у публікації.

Бекграунд. Як повідомлялося, ЄС запровадив санкції проти компаній Китаю, Туреччини та Індії за допомогу росії. Рада ЄС зазначає, що ці структури в обхід обмежень підтримують російську військову промисловість та збройні сили.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло