«Новатек», найбільший у рф виробник ЗПГ, зупинив виробництво через санкції та нестачу танкерів

«Новатек», найбільший у рф виробник ЗПГ, зупинив виробництво через санкції та нестачу танкерів

Найбільший ЗПГ-проєкт росії «Арктик СПГ 2» не може розпочати експорт газу через санкції США

This text is also available in English
«Новатек», найбільший у рф виробник ЗПГ, зупинив виробництво через санкції та нестачу танкерів
фото "Новатек"

Плани російської влади збільшити втричі експорт зрідженого газу до 2030 року і збільшити частку країни на світовому ринку до 20% із нинішніх 8% руйнуються через розв'язану Кремлем війну.

«Арктик СПГ 2» мав уже розпочати постачання закордонним клієнтам, але вони не тільки не почалися – у лютому керуючий проєктом «Новатек» змушений був різко скоротити видобуток. Покупців знайти не вдається, танкери льодового класу не прийшли, а зберігати надлишки газу немає де.

Постачання мали початися на початку 2024 року. Але у листопаді минулого року США ввели санкції проти проєкту. «Новатек» оголосив форс-мажор, термін початку експорту було зрушено на березень. Але наразі “Новатек” призупинив виробництво на «Арктик СПГ 2» через санкції та нестачу танкерів, повідомили Reuters два джерела, знайомі з питанням.

«Новатек» веде переговори про продаж ЗПГ на спот-ринку або про укладення довгострокового контракту з китайськими компаніями, але мало хто з них хоче ризикувати потраплянням під вторинні американські санкції, розповіли люди, знайомі з перебігом переговорів.

Китайським Cnooc і CNPC в «Арктік СПГ 2» належить по 10%. Але вони також імпортують ЗПГ із США і не хочуть ставити під удар свої закупівлі в американських виробників, повідомляє Reuters.

Інші акціонери, французька TotalEnergies та японська Mitsui, оголосили форс-мажор та заморозили свою участь у проєкті.

«Новатек» також не отримав газовози льодового класу, якими збирався вивозити ЗПГ Північним морським шляхом. Південнокорейська Hanwha Ocean, яка виконувала замовлення на будівництво частини кораблів, розірвала контракт після початку війни, а японська Mitsui OSK Lines не може ні отримати замовлені танкери, ні продати їх росіянам.

«Новатек» також намагається знайти покупців в Індії, кажуть джерела Bloomberg.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що санкції США зупинили постачання суден-криголамів на завод росії. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло