Макрон: Якщо росія атакує французькі війська в Україні, втручання США і НАТО не знадобиться
Французький президент продовжує спроби змінити політику західних лідерів щодо росії на більш агресивну

Президент Франції Еммануель Макрон, який спочатку виступав за діалог з росією, суттєво змінив свою позицію щодо війни росії проти України, наполягаючи на більш агресивному підході.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.
У конфіденційній телефонній розмові з президентом США Джо Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцем, яка відбулася в лютому, Макрон запропонував «стратегію неоднозначності» щодо росії, припускаючи, що країни НАТО повинні тримати всі варіанти відкритими – в тому числі військові, пише видання.
Проте і Байден, і Шольц висловили занепокоєння, побоюючись ескалації та розколу серед союзників.
Зокрема, під час розмови Макрон повідомив їм, що хоче використати майбутній саміт у Парижі для того, щоб надіслати послання путіну, що західні союзники можуть ввести війська в Україну.
Шольц відповів, що якщо Макрон зробить це публічно, канцлер та інші лідери будуть змушені відкинути це. Він наполегливо рекомендував Макрону не робити цього кроку, заявивши, що це може породити відчуття роз'єднаності серед союзників.
Адміністрація Байдена була стурбована тим, що росія може націлитися на будь-які французькі війська в Україні. Це нібито могло б втягнути Францію і, можливо, інші західні країни в конфлікт.
Макрон, однак, сказав союзникам, що не буде необхідності залучати НАТО або США, якщо росія націлиться на французькі війська. Франція зазнавала втрат у військових кампаніях в Африці, наприклад, не звертаючись за допомогою до союзників.
Напруга досягла максимуму, коли Фіцо, Шольц, помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джеймс О'Браєн та інші лідери прибули до Єлисейського палацу 26 лютого. Під час саміту Макрон поділився своїми думками про необхідність “стратегічної невизначеності” – тобто можливості введення військ НАТО в Україну.
Потім він попросив Шольца, який сидів поруч, відповісти. Шольц рішуче виступив проти цієї ідеї. Один за одним виступали лідери Нідерландів, Польщі та Греції, які ввічливо відкидали цю ідею. Прем'єр-міністр Естонії підтримала Макрона, заявивши, що лідери повинні припинити говорити про те, що вони не будуть робити в конфлікті, і зосередитися на тому, що вони будуть робити.
Незважаючи на переважну опозицію на саміті, Макрон все ж у розмові з журналістами заявив про те, що хоча консенсусу з приводу відправки військ в Україну немає, «нічого не можна виключати».
Бекграунд. Нагадаємо, раніше Bloomberg писав, що слова Макрона про відправлення західних військ в Україну розізлили США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].