Презентовано зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» про забезпечення прозорості місцевих рад
U-LEAD з Європою

Презентовано зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» про забезпечення прозорості місцевих рад

Ухвалений ВР законопроєкт знаходиться на підписі у Президента України

Презентовано зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» про забезпечення прозорості місцевих рад

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування презентував Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування» № 3590-ІХ від 22 лютого 2024 року. Презентація змін,  які стосуються забезпечення прозорості місцевого самоврядування, відбулася у Києві під головуванням першого заступника голови Комітету Романа Лозинського.

Участь у заході взяли також народні депутати Віталій Безгін, Аліна Загоруйко, Лариса Білозір, керівник Конгресу Офісу місцевих та регіональних влад В’ячеслав Негода, представники асоціацій місцевого самоврядування та експертних організацій.

Головним партнером Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у підготовці цього закону до другого читання та наданні експертного супроводу стала Програма «U-LEAD з Європою».

Роман Лозинський зазначив, що нещодавно «законопроєкт № 6401, який покликаний зробити місцеве самоврядування не лише прозорішим та відкритішим, а ефективнішим, заможнішим та пргресивнішим», 22 лютого ухвалений Верховною Радою і знаходиться на підписі у Президента України.

Він назвав ключові положення Закону, серед яких:

  • відеофіксація пленарних засідань місцевих рад та засідань їхніх постійних комісій;
  • трансляція пленарних засідань ради та засідань постійних комісій рад (після завершення воєнного стану) в мережі Інтернет у режимі реального часу;
  • оприлюднення відеозаписів засідань, що транслювалися, на офіційних веб-сайтах рад чи у соцмережах;
  • збереження відеозаписів засідань з подальшим зберіганням запису не менше п’яти років.

Також констатується, що мова сесій місцевих рад має бути виключно українська.

Крім того, ради мають публікувати проєкти порядку денного, висновків, рекомендацій та протоколів засідань постійних комісій рад, які містять результати поіменного голосування. А також оприлюднювати на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування публічної інформації про об’єкти власності. При цьому  регулярно оновлюючи таку інформацію, в тому числі за результатами інвентаризації.

Презентовано зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» про забезпечення прозорості місцевих рад

Під час обговорення новел законопроєкту, учасники заходу відзначили, що документ стане ще одним інструментом посилення рівня прозорості місцевого самоврядування, що своєю чергою, сприятиме підвищенню довіри суспільства до прийнятих місцевою владою рішень.

Сорен Гербст, керівник відділу багаторівневого управління U-LEAD, у своїй промові зазначив, що прийнятий закон сприятиме подальшому посиленню позитивних змін, що відбуваються в громадах, оскільки він робить функціонування органів місцевого самоврядування більш прозорим, а отже, збільшує вплив громади на процес прийняття рішень.  

Презентовано зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» про забезпечення прозорості місцевих рад

Своєю чергою голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін нагадав, що децентралізація тримається на трьох речах: ресурси, відповідальність та повноваження. Він зазначив, що цей законопроєкт став другим пазлом цієї тріади, і висловив переконання, що законопроєкт буде підписаний Президентом України вже найближчим часом. Пан Безгін також відзначив, що рівень довіри до місцевої влади в Україні наразі вищий, ніж до центральної. Тож вказані зміни до законодавства давно назріли. Тим більш, з огляду на необхідність залучення інвестицій.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.  

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло