Саміт НАТО в Брюсселі: країни надають Києву новий пакет допомоги, але рішення про виділення 100 млрд євро не прийнято

Саміт НАТО в Брюсселі: країни надають Києву новий пакет допомоги, але рішення про виділення 100 млрд євро не прийнято

Столтенберг заявив, що якщо Україна не поверне собі окуповані території, то росія окупує ще більше територій

This text is also available in English
Саміт НАТО в Брюсселі: країни надають Києву новий пакет допомоги, але рішення про виділення 100 млрд євро не прийнято
фото DR

Держави-члени НАТО на саміті в Брюсселі узгодили новий пакет допомоги Україні. Про це заявив генеральний секретар Єнс Столтенберг за підсумками проведення саміту.

Джерело. Про це передає The Insider.

Зокрема, в пакет допомоги входять такі пункти:

  • Німеччина виділить майже 600 млн євро для закупівлі артилерійських снарядів, які будуть придбані у Чехії;
  • Франція поставить ракети та бронетехніку;
  • Велика Британія передасть 10 тисяч літальних апаратів – яких саме, Столтенберг не уточнив. Але два місяці тому, на зустрічі міністрів оборони країн-учасниць, союзники домовилися передати Україні 1 млн дронів;
  • Фінляндія передасть Україні військову допомогу на суму 188 млн євро.

У НАТО не вірять, що конфлікт в Україні може перерости у зіткнення росії з альянсом, наголосив Столтенберг, проте закликав нарощувати підтримку Україні.

«Нам потрібно зробити нашу підтримку ще більш жорсткою та довготривалою. Учора країни НАТО домовилися продовжити планування посилення ролі НАТО у координації необхідної допомоги у сфері безпеки та підготовки кадрів для України. НАТО не є стороною конфлікту, і НАТО не буде стороною конфлікту. Але НАТО надає підтримку Україні, щоб допомогти їй захистити себе. І нам просто потрібно знову і знову пам'ятати, що це таке: це одна країна. росія вторгається в іншу країну, переміщує сили, бойові танки, літаки, ракети через кордон, щоб узяти під контроль Україну. І це грубе порушення міжнародного права. Це повномасштабне вторгнення. Саме це й сталося 24 лютого. По суті, можливі два сценарії. По-перше, союзники НАТО зможуть мобілізувати більше підтримки, і Україна зможе повернути собі більше територій. А інший сценарій полягає у тому, що ми не можемо цього зробити. І тоді існує реальний ризик того, що росія захопить ще більше території, і ми опинимося в більш небезпечному становищі».

За словами Столтенберга, міністри мали обговорити створення нового спеціального фонду допомоги Україні з бюджетом у 100 млрд євро. Однак поки що це рішення не прийнято. А сам генсек НАТО не розкриває жодних подробиць.

Бекграунд. Нагадаємо, міністри закордонних справ країн – членів НАТО 3 квітня зібрались у Брюсселі, щоб обговорити два пункти: створення п’ятирічного фонду в розмірі понад 100 млрд євро, кошти якого будуть використовуватися для допомоги Україні, та перспективи очолити Українську оборонну контактну групу.

Більше про це та про те, “проти кого” тепер будуть дружити країни НАТО – в матеріалі “Нервове свято НАТО: чи згуртувала війна в Україні членів Альянсу та коли чекати демаршу США”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло