Львівський автобусний завод отримав у власники івано-франківського забудовника замість росіянина Чуркіна

Львівський автобусний завод отримав у власники івано-франківського забудовника замість росіянина Чуркіна

Новим інвестором заводу стало ТОВ «Львівінвестактив», власником якого є Андрій Луцький

Львівський автобусний завод отримав у власники івано-франківського забудовника замість росіянина Чуркіна
Фото: depositphotos.com

Івано-франківський забудовник Андрій Луцький став новим власником ПАТ «Львівські автобусні заводи» (ЛАЗ) в рамках процедури санації (фінансового оздоровлення) підприємства.

Про це повідомляється в судовому реєстрі та аналітичній системі Contr Agent.

ЛАЗ приватизували 2001 року, тоді 70% акцій викупило ТзОВ «Сіл-Авто», пов'язане з росіянином Ігорем Чуркіним.
Після приватизації завод почав занепадати: скорочення, затримки зарплат, розпродаж майна. У 2014 році ЛАЗ остаточно зупинився. У 2020-му ТОВ «Львівські автобусні заводи» перебувало у стані банкрутства.

У квітні 2023 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив план санації ЛАЗ. Інвестором став ТОВ «Львівінвестактив», власником якого є фонд «Хайф» Андрія Луцького. Луцький – співвласник будівельної компанії «Благо» (Івано-Франківськ).

Інвестор влив у ЛАЗ 82 млн грн і погасив борги заводу на суму 178,65 млн грн. «Львівінвестактив» став мажоритарним власником ЛАЗ (57,58%).

Суди скасували арешт із нерухомості ЛАЗ. Згідно з планом санації, буде створена нова юрособа з нерухомістю ЛАЗ і додатковими коштами від «Львівінвестактиву».

Бекграунд. Нагадаємо: ДБР підозрює російського олігарха Чуркіна в незаконному заволодінні майном Львівського автобусного заводу. За даними слідства, у 2005 році Чуркіна обрали головою спостережної ради ЗАТ «Завод комунального транспорту». Вже 2008 року олігарх «переписав» 8 об’єктів нерухомого майна підприємства на свої комерційні структури.

ДБР додає, що схожу схему він повторив у 2016-му. Тоді бізнесмен організував підробку судового рішення, яке стало підставою створення нібито законних умов для відчуження нерухомого майна заводу на користь його групи підприємств.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло