Майже 100 000 медиків вже зголосилися пройти курс підтримки ментального здоровʼя – МОЗ
Уточнюється, що ще понад 80 000 фахівців уже здійснили навчання та отримали сертифікати

Станом на 4 квітня 2024 року майже 100 000 лікарів зареєструвались на онлайн-курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP».
Про це повідомило МОЗ.
Зазначається, що понад 83 000 медиків здійснили навчання та отримали сертифікати курсу для надання психологічної допомоги першого рівня. Серед них 17 326 лікарів «первинки» та 43 067 – середній медперсонал.
Уточнюється, що після проходження онлайн-курсу сімейні лікарі можуть надавати медпослуги у рамках пакета Програми медичних гарантій «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».
Наголошується, що після проходження цього курсу, лікар первинної ланки не стає психологом чи психіатром, проте отримує протоколи оцінки та ведення поширених психічних розладів, а також знає, як комунікувати з пацієнтами, які мають такі розлади та як їм допомогти.
У МОЗ додали, що протягом навчання лікарі «первинки» отримують знання про те, як:
- оцінювати стан людей з психічними розладами та виявляти психічні розлади,
- як надавати їм відповідну допомогу,
- як і коли скеровувати до вузьких спеціалістів з психічного здоровʼя,
- та як працювати пліч-о-пліч зі спеціалістами у сфері психічного здоровʼя.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що майже 2000 лікарів Києва та області пройшли навчання з надання психологічної допомоги.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].