Великі компанії Тайваню почали розробляти запасні плани на випадок нападу Китаю на острів

Великі компанії Тайваню почали розробляти запасні плани на випадок нападу Китаю на острів

Серед країн, що розглядаються виробниками для відкриття штаб-квартир, – Сингапур, Японія, Швейцарія та Нідерланди. США у списку немає через високі податки

This text is also available in English
Великі компанії Тайваню почали розробляти запасні плани на випадок нападу Китаю на острів
фото Shutterstock

Великі тайванські виробники вивчають можливість створення других штаб-квартир за кордоном, щоб продовжити свою діяльність у разі нападу з боку Китаю.

Джерело. Про це пише Financial Times, посилаючись на учасників ринку.

Керівник підрозділу консалтингової корпорації KPMG Раунія Куо повідомив FT, що деякі його клієнти вивчають можливість або вже планують відкрити другу штаб-квартиру в державах Південно-Східної Азії. За його словами, таким компаніям нова штаб-квартира потрібна для активації альтернативної системи управління у разі виникнення надзвичайної ситуації на Тайвані.

Зокрема, йдеться про компанії Lite-On і Qisda, що виробляють електронні компоненти та пристрої для споживчого, телекомунікаційного, автомобільного та медичного застосування.

Керівник іншої консалтингової корпорації, який не називає свого імені, розповів, що «дискусії про резервні штаби почалися в керівництві найбільших груп».

Він додав, що багато компаній на Тайвані зараз зосереджені на географічній диверсифікації виробництва, і за цим буде низка змін, таких як створення структур на випадок «непередбачених обставин».

За словами джерела, він рекомендує своїм клієнтам «хоч би частково» організувати другу штаб-квартиру за кордоном.

Серед країн, що розглядаються виробниками для відкриття штаб-квартир, названо Сингапур, Японію, Швейцарію та Нідерланди. США у списку немає через високі податки, хоча це і великий ринок для технологічних компаній з Тайваню, пише FT.

У січні 2024 року агентство Bloomberg попередило, що ймовірна війна за Тайвань може коштувати світовій економіці $10 трлн, що становить 10% світового ВВП. У разі військового конфлікту на острові найбільших втрат світ зазнає через брак напівпровідників: сектори, які використовують чіпи, дають 5,6% сукупної доданої вартості (майже $6 трлн). Заводи, що випускають комп'ютери, смартфони та іншу продукцію із суперсучасними чіпами, просто зупиняться, важкого удару буде завдано по автомобільному сектору, виробництву побутової та іншої техніки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло