Українські громади мають змогу долучитися до програми Interreg Europe 2021–2027
Новий інструмент передбачає реалізацію проєктів розвитку за принципом співфінансування

У 2024 році для всіх українських громад стартувала Програма Interreg Europe 2021–2027, яка передбачає поліпшення політик та практик у сфері місцевого самоврядування, використовуючи найкращий досвід муніципалітетів Європи. Програма передбачає реалізацію проєктів за принципом співфінансування. «U-LEAD з Європою» інформує територіальні громади України про суть ініціативи та можливість участі в ній.
«Програма Interreg Europe фінансується Європейським фондом регіонального розвитку (ERDF) і має бюджет 379 млн євро, більша частка якого, майже 90%, йде на співфінансування проєктів міжрегіонального співробітництва. До 40% загального бюджету Програми, приблизно 130 млн євро, доступні саме для третього конкурсу пропозицій, який триває з 20 березня до 7 червня 2024 року. Тривалість проєкту – 4 роки», – зазначила під час інформаційної сесії, що відбулася цього тижня, адміністративна фахівчиня Програми «U-LEAD з Європою» Аліна Бондар.
Пріоритетними напрямами проєктів програми є такі:
- Розумна Європа – дослідження та інновацій, диджиталізація, стартапи;
- Зелена Європа – енергоефективність, управління відходами та водними ресурсами;
- Об’єднана Європа – розвиток європейської транспортної мережі та сталої мобільності;
- Соціальна Європа – освіта, медицина, інклюзивність, розвиток культури й сталого туризму;
- Європа ближча до громадян – інтегрований міський та сільський розвиток;
- Краще регіональне врядування – поліпшення роботи ОМС і рівня надання ними послуг громадянам.
Участь у програмі можуть брати державні органи влади та органи місцевого самоврядування всіх рівнів, неприбуткові організації, інші суб'єкти публічного права – навчальні заклади, заклади охорони здоров’я, комунальні підприємства, агенції регіонального розвитку тощо.
Аби взяти участь у програмі необхідно зареєструватися на платформі Interreg Europe для пошуку партнерів, ознайомлення з кращими практиками та офіційними документами Програми, а також реєстрації на порталі учасників Європейської комісії для того, щоб отримати PIC-code (ідентифікаційний номер організації-учасника). U-LEAD надає перелік усіх необхідних для участі посилань на інформаційні ресурси програми Interreg Europe 2021–2027.
Співфінансування від програми становить 70% – некомерційні організації, 80% – державні органи влади та органи, що регулюються публічним правом. Решта 30% або 20% мають бути забезпечені самими партнерами. Рекомендований бюджет проєкту становить від 1 до 2 млн євро.
За словами проєктної менеджерки U-LEAD Тетяни Бондаренко, при формуванні партнерства для участі в Програмі рекомендована кількість партнерів становить від 5 до 16 учасників (мінімум 3 країни-учасниці, принаймні 2 з яких повинні бути державами – членами ЄС).
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить собі за мету 2024 року допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів із розвитку, які будуть профінансовані в рамках Програми.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].