Шольц попросив Сі Цзіньпіня вплинути на путіна, щоб той припинив війну проти України

Шольц попросив Сі Цзіньпіня вплинути на путіна, щоб той припинив війну проти України

Сі також погодився підтримати мирну конференцію щодо України, яка відбудеться у Швейцарії

This text is also available in English
Шольц попросив Сі Цзіньпіня вплинути на путіна, щоб той припинив війну проти України
@Bundeskanzler

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав голову КНР Сі Цзіньпіна вплинути на російського диктатора владіміра путіна і переконати того закінчити війну в Україні.

«Слово Китаю має вагу в росії. Тому я попросив Сі чинити тиск на росію, щоб путін нарешті припинив свою шалену кампанію, вивів свої війська і закінчив цю жахливу війну», – написав Шольц у вівторок, 16 квітня, у своєму акаунті в Твіттері.

За словами канцлера, Сі Цзіньпін також погодився підтримати мирну конференцію щодо України, яка відбудеться у Швейцарії в середині червня.

«Китай та Німеччина мають намір інтенсивно та позитивно координувати зусилля щодо сприяння організації конференції високого рівня у Швейцарії та майбутніх міжнародних мирних конференцій», – написав він.

Зустріч німецького канцлера та голови КНР відбулася в заключний день триденної поїздки Олафа Шольца до Китаю.

Крім війни в Україні лідери у супроводі кількох міністрів та бізнес-делегації обговорили захист клімату та економічну співпрацю Німеччини та Китаю.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував твіт Олафа Шольца щодо розмови із Сі Цзіньпіном:

“Шановний Олафе, я вдячний вам і Німеччині за лідерство. Нашим спільним пріоритетом є відновлення повної відповідності цілям і принципам Статуту ООН, включаючи повагу до принципів територіальної цілісності та мирного співіснування держав. Я впевнений, що перший Глобальний саміт миру у Швейцарії може розпочати реальний шлях до досягнення справедливого миру для України. Активна роль Китаю, безумовно, може прискорити наш прогрес на цьому шляху”, – написав Зеленський.

Згідно з власними заявами, Китай посідає нейтральну позицію у війні росії проти України. Захід критикує Пекін за те, що той досі офіційно не засудив повномасштабне вторгнення рф до сусідньої країни, і наростив економічну та стратегічну співпрацю з росією за два роки війни в Україні.

У ході зустрічі з німецьким канцлером Сі визнав важливість взаємодії між великими державами для вирішення різних проблем у рамках «нової ери турбулентності та потрясінь», яка несе ризики для всього людства.

«Спільно ми можемо забезпечити більшу стабільність і безпеку на Землі», – заявив він, додавши, що Китай робить ставку на співпрацю з Німеччиною, незважаючи на наявні політичні розбіжності.

Бекграунд. Як повідомлялося, Мінфін США пригрозив жорсткими санкціями китайським фірмам в разі підтримки оборонного сектору росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло