Боррель також намагається пояснити, чому західні партнери не захищатимуть небо над Україною

Боррель також намагається пояснити, чому західні партнери не захищатимуть небо над Україною

Зокрема, він нагадав, що під час іранської атаки ракети пролітали над базами, які належать Франції, США та Йорданії

Боррель також намагається пояснити, чому західні партнери не захищатимуть небо над Україною
фото DR

Високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що вважає різними ситуацію в Україні та Ізраїлі стосовно захисту повітряного простору союзниками.

Про це він заявив на пресконференції за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС 16 квітня, повідомляє «Європейська правда «.

За словами Борреля, ситуація, коли західні союзники допомогли Ізраїлю збити іранські ракети й дрони, та ситуація з російськими атаками в Україні, – це «дві відмінні речі, які не можна порівняти».

Зокрема він нагадав, що в Ізраїлі є багаторівнева система захисту повітряного простору «Залізний купол», і для розгортання в Європі її аналога знадобилося б багато часу та фінансових ресурсів, яких немає.

«По-друге, під час іранської атаки ракети пролітали над військово-повітряними базами, які належать Франції, США та Йорданії. І вони також захищали свої бази. В Україні цього немає. Там немає військово-повітряних баз, які належать США, Британії чи Йорданії», – додав дипломат.

Боррель при цьому наголосив, що вважає необхідним для Євросоюзу зміцнювати спроможності української ППО.

«На зустрічі міністрів оборони (країн-членів ЄС), сподіваюсь, що в нас будуть досить конкретні зобов’язання в цьому напрямку», – сказав він, маючи на увазі зустріч, яка пройде наступного понеділка 22 квітня.

Напередодні Зеленський після засідання Ставки верховного головнокомандувача заявив, що західні держави можуть так само допомогти Україні захиститись від російських атак, як і Ізраїлю – під час іранських ударів.

Бекграунд. Нагадаємо, в США пояснили, чому не будуть допомагати збивати дрони над Україною, назвавши ситуацію в двої країнах “різними загрозами”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло