Китай дозволяє російському судну, яке перевозить зброю, користуватися своїм причалом

Китай дозволяє російському судну, яке перевозить зброю, користуватися своїм причалом

Підтримка КНР російської агресії стане головною темою обговорення під час візиту держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна

This text is also available in English
Китай дозволяє російському судну, яке перевозить зброю, користуватися своїм причалом
Судно "Ангара" на пристані в Чжоушані.
Фото: Planet Labs PBC / Reuters

Китай надає причал для російського вантажного судна «Ангара», яке знаходиться під санкціями США і перевозить зброю.

Джерело. Про це повідомляє Reuters із посиланням на супутникові знімки.

Британський Королівський об'єднаний інститут оборонних досліджень (Royal United Services Institute, RUSI) стверджує, що “Ангара” з лютого стоїть на якорі в порту Чжоушан в китайській провінції Чжецзян.

За даними британського аналітичного центру, це судно, починаючи з серпня минулого року, переправило в російські порти тисячі контейнерів, які, ймовірно, містили зброю з Північної Кореї.

Як зазначає Reuters, присутність у китайському порту російського судна під санкціями є додатковим свідченням того, що КНР допомагає росії вести війну, незважаючи на неодноразові попередження з боку США про неприпустимість такої допомоги.

Офіційний представник Держдепартаменту США заявив, що бачив «достовірні повідомлення з відкритих джерел» про місцезнаходження «Ангари» і звернувся з відповідним питанням до влади КНР.

Очікується, що підтримка Китаєм російської агресії стане головною темою обговорення під час візиту держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна.

США попереджають союзників про розширення підтримки Китаєм росії, включаючи надання геопросторової розвідки, повідомило агентство Bloomberg раніше у квітні.

Як стверджувалося, КНР надала росії супутникові знімки, мікроелектроніку, верстати для виготовлення компонентів танків, оптику та паливо для ракет, а також розширила співпрацю у космічній сфері.

Бекграунд. Як повідомлялося, США розглядають санкції проти китайських банків, але поки що хочуть по-іншому переконати Пекін не співпрацювати з рф. У разі санкцій китайські банки будуть відрізані від доступу до долара – це завдасть істотних збитків китайській економіці.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло