США вперше за 40 років відновили виробництво ядерних боєголовок
Випуск W93 стартує, як очікується, у середині 2030-х років

США вперше за 40 років розпочнуть виробництво нової ядерної боєголовки W93 для міжконтинентальних балістичних ракет на стратегічних підводних човнах. Випуск W93 стартує, як очікується, у середині 2030-х років.
Джерело. Про це пише MSN, посилаючись на високопосадовців адміністрації президента Джо Байдена.
Розробка боєголовки, що є частиною ширшої програми модернізації ядерного арсеналу США, проводиться з травня 2022 року в Лос-Аламоській національній лабораторії міністерства енергетики і не передбачає ядерних випробувань, оскільки в основі W93 лежать вже наявні технології, сказали, у свою чергу, міністерка Дженніфер Гренхолм і голова Національного агентства з ядерної безпеки (NNSA) Джилл Хрубі під час виступу в сенатському комітеті збройних сил. Чиновники при цьому підкреслили: США дотримуються мораторію на ядерні випробування.
Рік тому NNSA оголосило, що Сполучені Штати перезапустять масштабне виробництво плутонію та випустять десятки нових ядерних боєзарядів.
Заява була зроблена на тлі ядерних погроз владіміра путіна і де-факто виходу росії з єдиного договору про стратегічні озброєння, що лишався на той момент.
У NNSA розповіли про плани розпочати щорічне виробництво 80 плутонієвих сердечників – ключового елемента стратегічних та тактичних боєголовок та бомб.
Також відомство планувало продовжити роботи з продовження терміну служби розміщених у Європі ядерних бомб B61-12 та модернізації боєголовок міжконтинентальних балістичних ракет Trident II, встановлених на підводних човнах.
У лютому минулого року путін заявив, що росія припиняє участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО), тим самим закривши американським інспекторам доступ на ядерні об'єкти рф.
Останній чинний російсько-американський договір, який обмежував кількість ядерних боєзарядів та їх носіїв, був підписаний Бараком Обамою та Дмітрієм Медведєвим у 2010 році, а потім продовжений на 6 років у лютому 2021 року. Документ забороняє москві та Вашингтону мати більше 1550 одиниць ядерної зброї, але Кремль, за словами путіна, більше не бачить сенсу у його дотриманні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].