Німеччина і Франція підписали угоду на шляху до спільного створення нового танка MGCS

Німеччина і Франція підписали угоду на шляху до спільного створення нового танка MGCS

Німецько-французький танк нового покоління зі штучним інтелектом планується випускати з 2040 року

This text is also available in English
Німеччина і Франція підписали угоду на шляху до спільного створення нового танка MGCS
Main Ground Combat System

Німеччина та Франція зробили ще один важливий крок до реалізації спільного проекту щодо розробки танка нового покоління MGCS (Main Ground Combat System). У п'ятницю, 26 квітня, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус та його французький колега Себастьєн Лекорню підписали у Парижі меморандум про взаєморозуміння.

Джерело. Про це передає Deutsche Welle.

Документ передбачає рівний розподіл обов'язків між оборонними підприємствами двох країн.

«Це ще одна важлива віха», – заявив Пісторіус. За його словами, спільний проект, який Німеччина та Франція запустили ще у 2017 році, наголошує на «глибокому зв'язку та дружбі» двох країн.

Йдеться не про подальший розвиток нинішніх танків, а про «щось зовсім нове», сказав глава німецького Міноборони. Він зазначив, що використання технологій штучного інтелекту означає «явну якісну перевагу у плані можливостей».

Про те, як саме розподілятимуться обов'язки учасників проекту, не повідомляється. Однак, за словами Лекорню, це не найважливіший аспект підписаної угоди.

«Найголовніше, що Німеччина та Франція матимуть один і той же танк у 2040 році», – заявив він.

Крім франко-німецького холдингу KNDS, у проекті братимуть участь Rheinmetall, Thales та багато інших компаній, зазначив міністр оборони Франції.

«Ми дотримуємося прагматичного підходу та шукаємо кращого, що може запропонувати кожна галузь», – додав Лекорню.

Бекграунд. Як повідомлялося, Франція надасть Україні сотні броньованих машин та ракет Aster 30. Терміни поставки бронетехніки – 2024-й та початок 2025 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло