Українські енергетичні компанії за 2023 рік збільшили дохід на 8%
«Укргідроенерго отримала 2023 року найбільший чистий прибуток серед 10 найбільших енергокомпаній

Сукупний дохід десяти найбільших компаній енергетичної сфери України за 2023 рік становив 745,87 млрд грн – це на 8% більше, ніж у 2022 році, коли він сягав 688,45 млрд грн.
Такі дані оприлюднив Індекс Опендатабот.
Половина компаній з десятки належить державі, ще чотири – групі СКМ Ріната Ахметова.
Лідером другий рік поспіль залишається «Д.Трейдинг», яка входить до групи СКМ. Її дохід у 2023 році зріс на 15% проти 2022 року, сягнувши 165,65 млрд грн. При цьому чистий прибуток компанії збільшився на 30%.
Найбільший приріст доходу серед компаній групи СКМ показали «Київські енергетичні послуги» (у 1,5 раза) і «Дніпровські енергетичні послуги» (на третину). Остання компанія отримала найбільший приріст прибутку – у 2,5 раза – серед усіх компаній Індексу.
Натомість «ДТЕК Західенерго», що також належить СКМ, зменшила свій дохід на 16%. Торік компанія отримала збитки в розмірі 164 млн грн.
Загалом сукупний дохід чотирьох компаній групи СКМ сягнув 262,48 млрд грн у 2023 році. Це 35% сукупного доходу першої десятки енергетичного Індексу Опендатабот.
До рейтингу найкращих компаній увійшло 5 державних компаній, проте лише двом вдалося збільшити свій дохід торік. «Укргідроенерго» збільшила заробіток на 30%, а НАЕК «Енергоатом» – на 15%.
«Укргідроенерго» отримала 2023 року найбільший чистий прибуток серед 10 компаній Індексу – 17,3 млрд грн. Це майже в половину більше, ніж у перший рік повномасштабного вторгнення. Дохід державного «Укренерго» за рік майже не змінився – понад 82 млрд грн.
Ще дві державні компанії, які торгують газом, зменшили свої доходи у 2023 році: «Нафтогаз України» – на 4%, «Нафтогаз Трейдинг» – на 9%. Обидві компанії отримали збитки у 2023 році – 10,29 млрд грн загалом.
Останнє місце в десятці посідає ТОВ «Київська обласна ЕК», власником якої є Неля Костенко. Компанія збільшила свій дохід на 29%, водночас її прибуток зменшився на чверть проти першого року повномасштабного вторгнення.
Бекграунд. Ситуація в енергетиці зараз значно складніша, ніж торік. З березня 2024 року росія завдала трьох масованих ударів по енергосистемі України, вивівши з ладу до 8 ГВт потужностей генерації електроенергії.
Для відновлення потужностей українських теплоелектростанцій, втрачених через російські обстріли, необхідно 350 млн доларів. «ДТЕК» розглядає різні способи залучення коштів, зокрема отримання деталей і складових з європейських енергетичних об’єктів. Перемовини ведуться з урядами Німеччини, Румунії, Болгарії, Греції та Литви.
З початку повномасштабного вторгнення станом на 27 квітня теплоелектростанції ДТЕК були обстріляні понад 180 разів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].