НБУ допускає подальше зниження облікової ставки в разі сприятливих макрофінансових умов
Облікова ставка залишатиметься відносно високою для того, щоб гривневі інструменти й надалі давали змогу громадянам захистити свої заощадження від інфляції

Національний банк вбачає певний простір для подальшого зниження облікової ставки після її зменшення до 13,5% з 26 квітня 2024 року.
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Зазначається, що умовою для наступних кроків є збереження сприятливих макрофінансових тенденцій.
За очікуваннями НБУ, відповідні зміни підтримають розвиток кредитування та відновлення економіки й водночас не створюватимуть загроз для цінової та фінансової стабільності.
За даними Нацбанку, облікова ставка залишатиметься відносно високою для того, щоб гривневі інструменти для заощаджень (депозити та ОВДП) і надалі давали змогу громадянам захистити свої заощадження від інфляції.
«Це стримуватиме тиск на валютному ринку, що особливо важливо для подальшого пом'якшення валютних обмежень», – пояснили в НБУ.
Крім того, Нацбанк прогнозує подальше відновлення економіки. Очікується, що її підтримають значна адаптивність населення та бізнесу, стимулювальна фіскальна політика, подальше пожвавлення споживчого попиту.
«Вагомий вплив матиме й збереження макрофінансової стабільності – підґрунтя для сталого зростання економіки та розвитку кредитування», – уточнили в НБУ.
Нагадаємо: Нацбанк поліпшив прогноз інфляції із 8,6% до 8,2% на 2024 рік та очікує її закріплення в цільовому діапазоні 5% ± 1 в. п. упродовж наступних років. Водночас, враховуючи кращу фактичну інфляційну динаміку та поліпшення інфляційних очікувань, прогноз інфляції на кінець цього року знижено з 8,6% до 8,2%.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 14,5% до 13,5% із 26 квітня 2024 року. Враховуючи послаблення фактичного та очікуваного цінового тиску, а також зниження ризиків для надходження міжнародної фінансової підтримки, Національний банк продовжує цикл пом’якшення процентної політики. Зазначається, що це дасть змогу підтримати розвиток кредитування й відновлення економіки без додаткових ризиків для цінової та фінансової стабільності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].