Рада поновить доступ журналістів до парламенту – Стефанчук

Рада поновить доступ журналістів до парламенту – Стефанчук

Спікер ВР додав, що на початку вторгнення рішення про недопущення преси ухвалили з безпекових причин

Рада поновить доступ журналістів до парламенту – Стефанчук
Фото: ВРУ

Верховна Рада поновить доступ для журналістів. Рішення щодо недопущення преси до будівлі парламенту ухвалили саме з безпекових причин на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

«З першого дня війни Верховна Рада прийняла рішення працювати саме в приміщенні, яке знаходиться на Грушевського. Ми постійно працюємо там і працюємо в режимі безперервного засідання… Це несе з собою цілу низку ризиків. І ці ризики нам постійно, практично кожного місяця підтверджуються відповідними службами, відповідними листами, що парламент є центром прийняття рішень. І тому є велика загроза та небезпека, що парламент може бути атакований з боку російської федерації, з боку агресора», – заявив він.

Спікер наголосив, що наразі треба забезпечити «дуже правильний, чесний, справедливий» процес відкриття ВР для журналістів, а також забезпечити можливість захисту свого життя та здоров'я для працівників апарату та присутніх під час засідання журналістів. За його словами, уже є рішення про допуск журналістів до парламенту.

«Це дасть можливість парламенту повернути те, що в нього завжди було, незважаючи на воєнний стан. Це відкритість», – додав Стефанчук.

Водночас керівник Апарату ВРУ В'ячеслав Штучний заявив, що спікер найближчим часом підпише відповідне розпорядження про допуск преси на третій поверх будівлі парламенту.

«Дійшли до консенсусу, що ми повертаємося до тієї практики, яка була під час ковіду. Коли на одному пленарному засіданні можуть перебувати 20–30 працівників ЗМІ», – сказав Штучний.

Він також наголосив, що попередньо ЗМІ перевірять спеціальні служби, а надалі буде проведена переакредитація парламентських журналістів, щоб не допустити присутності осіб, які причетні до тих чи інших організацій, пов'язаних із рф.


Бекграунд. Раніше десятки ГО та представників медіа закликали ВР допустити журналістів на засідання Ради. Згідно з заявою, 2022 року запровадження обмежень можна було пояснити інтересами нацбезпеки, проте робота парламенту в закритому режимі у 2024 році викликає чимало питань.

«Який сенс говорити про небезпеку від присутності медіа в залі парламенту, коли про хід і результати розгляду законопроєктів суспільство дізнається із прямих трансляцій народних депутатів у соціальних мережах? До того ж парламент – надто велика за кількістю залучених людей структура, щоб його засідання відбувалися непомітно», – йдеться в заяві.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло