Виплату пенсій ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлять після її проходження – Мінсоцполітики

Виплату пенсій ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлять після її проходження – Мінсоцполітики

Уточнюється, що пенсія виплачуватиметься з урахуванням коштів за всі місяці, за які людина не отримувала її через непроходження ідентифікації

Виплату пенсій ВПО, які не пройшли ідентифікацію, відновлять після її проходження – Мінсоцполітики
Фото: ілюстративне

У березні завершився термін виплати пенсії пенсіонерам, які стали внутрішньо переміщеними особами до повномасштабного вторгнення рф та не пройшли ідентифікацію до 31 березня. Виплати на картки відновляться тільки після її проходження.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Зазначається, що до 31 березня 2024 року для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами до початку повномасштабної війни, тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Зокрема, потрібно було підтвердити свою особу в зручний спосіб – онлайн або офлайн. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені.

За даними Мінсоцполітики, у березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації – завершився. Частині пенсіонерів, які не вийшли на зв'язок з Пенсійним фондом протягом 9 місяців (з 1 липня 2023 року до 31 березня 2024 року) – пенсійні виплати продовжують нараховуватися, але тимчасово, до моменту проходження ідентифікації, не перераховуються на банківські картки.

«Тож звертаємо увагу пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року та НЕ пройшли фізичну ідентифікацію: це можна зробити й зараз. Після проходження ідентифікації виплата пенсії буде продовжена», – наголосили в міністерстві.

Уточнюється, що пенсія виплачуватиметься з урахуванням коштів за всі місяці, за які людина не отримувала її через непроходження ідентифікації. 

Як повідомляють у Мінсоцполітики, якщо пенсіонер із числа ВПО пройшов ідентифікацію, але не отримав пенсію у квітні, – фінансування виплати буде поновлено в найближчий період, після надходження до Пенсійного фонду інформації про встановлення особи (якщо ідентифікація проведена не в Пенсійному фонді України).

«Протягом квітня Ощадбанк уже передав Пенсійному фонду додаткові переліки пенсіонерів, які пройшли ідентифікацію. Таким особам перерахування пенсій на банківські картки вже відновлено», – додали в міністерстві.

Наголошується, що додатково звертатися до органів Пенсійного фонду України із заявою про поновлення виплати пенсії, зупиненої через непроходження ідентифікації з 1 квітня, не потрібно.

Якщо пенсіонер пройшов фізичну ідентифікацію, але пенсію йому ще не виплатили, – необхідно звернутися до органів Фонду й повідомити дату та спосіб проходження ідентифікації. Пенсійний фонд України надасть допомогу в з’ясуванні обставин і розв'язанні вашого питання.

Довідково.

Норма фізичної ідентифікації є загальноприйнятою міжнародною практикою. Всі пенсіонери в Україні проходять фізичну ідентифікацію регулярно, але зазвичай не звертають увагу на це, адже фізична ідентифікація для них відбувається в момент відвідування відділень Пенсійного фонду чи банку, у якому відкрито пенсійний рахунок.

Крім того, Мінсоцполітики та ПФУ наразі напрацьовують механізм переходу на загальні умови отримання пенсії для ВПО, які були взяті на облік до 24.02.2022. Зокрема, напрацьовується механізм отримання пенсії незалежно від наявності відомостей у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб і через усі уповноважені банки.

«Деталі такого механізму будуть повідомлені згодом», – зауважили в Мінсоцполітики.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що уряд розпочинає індексацію пенсій. За словами прем’єра, у березні пенсії зростуть на 8%. Зокрема, у середньому пенсії збільшаться на 322 грн. Мінімальна сума підвищення пенсії буде на рівні 100 грн, максимальна – 1500 грн. Розмір середньої пенсії становитиме 5717 грн. Раніше адвокатка Тетяна Даниленко, керівниця однойменного адвокатського бюро, розповіла Mind про особливості ухваленого Верховною радою закону щодо пенсійного забезпечення українців.


У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло