ОПЕК+ може продовжити скорочення нафтових постачань – Reuters

ОПЕК+ може продовжити скорочення нафтових постачань – Reuters

Наразі група скорочує видобуток на 5,86 млн барелів на добу, що дорівнює приблизно 5,7% світового попиту

ОПЕК+ може продовжити скорочення нафтових постачань – Reuters

ОПЕК та її союзники ще не розпочали офіційних перемовин щодо продовження добровільного скорочення видобутку нафти на 2,2 млн барелів на добу після червня, але три джерела з країн ОПЕК+ заявили, що вони можуть продовжити скорочення, якщо попит не відновиться.

Про це пише Reuters.

З кінця 2022 року ОПЕК+ здійснила низку скорочень видобутку на тлі зростання видобутку в США та інших країнах, що не є членами організації, а також через занепокоєння щодо попиту, оскільки провідні економіки борються з високими відсотковими ставками.

ОПЕК+, до якої входять Організація країн – експортерів нафти, росія та інші виробники, що не входять до ОПЕК, наступного разу зустрінеться 1 червня у Відні, щоб визначити політику видобутку. ОПЕК не відповіла на запит про коментарі.

Наразі група ОПЕК+ скорочує видобуток на 5,86 млн барелів на добу, що дорівнює приблизно 5,7% світового попиту. Скорочення включає 3,66 млн барелів на добу членами ОПЕК+, що діятимуть до кінця 2024 року, і 2,2 млн барелів на добу добровільного скорочення деякими членами, термін дії якого закінчується наприкінці червня.

Цього року на ціни на нафту вплинув конфлікт на Близькому Сході, хоча занепокоєння щодо економічного зростання та високих відсоткових ставок усе ж таки даються взнаки. У середу нафта марки Brent досягла семитижневого мінімуму і встановилася на рівні $83,44 за барель.

Три джерела з країн, які добровільно скоротили постачання нафти, повідомили, що продовження скорочення є імовірним.

За словами одного джерела, скорочення можуть продовжити до кінця року, тоді як інше джерело повідомило, що для ОПЕК+ потрібен несподіваний стрибок попиту, щоб внести якісь зміни.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що ОПЕК+ вирішила продовжити скорочення постачання нафти в першому півріччі, що утримує світові ринки в напруженому стані й потенційно може призвести до зростання цін на нафту.

Група ключових членів на чолі із Саудівською Аравією рекомендувала не змінювати політику, згідно із заявою, розміщеною на вебсайті групи. Це означає, що обмеження видобутку нафти на рівні приблизно 2 млн барелів на день залишаться в силі до кінця червня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло