У США українського хакера засудили до 13 років ув'язнення
Фігурант справи про кібератаки REvil визнаний винним в участі більш ніж у 2500 атаках

Суд у США виніс обвинувальний вирок громадянину України у справі про кібератаки відомого хакерського угрупування REvil. 24-річному чоловікові призначено покарання у вигляді 13 років 7 місяців в'язниці, а також штрафу у розмірі $16 млн за участь у понад 2,5 тисячі атак з використанням програм-здирників.
Джерело. Про це пише Deutsche Welle з посиланням на повідомлення Міністерства юстиції США.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Засудженого було затримано у 2021 році в Польщі в рамках глобальної операції проти хакерських угруповань, що здійснювали атаки за допомогою програм-вимагачів. У 2022 році його екстрадували в США, де він визнав себе винним у змові, спрямованій на шахрайство, відмивання грошей та заподіяння шкоди захищеним комп'ютерам.
За словами заступника генерального прокурора Ніколь Арджент'єрі, засуджений та його спільники зламали тисячі комп'ютерів по всьому світу і зашифрували їх за допомогою програми-здирника, а потім вимагали викупи у розмірі понад $700 млн.
При цьому вони погрожували публікацією даних своїх жертв у разі їх відмови заплатити викуп.
До скоєних REvil злочинів входить атака на американського розробника програмного забезпечення Kaseya в 2021 році, яка призвела до масштабних наслідків і торкнулася великої кількості компаній у не менш ніж 17 країнах.
Серед іншого, внаслідок цієї кібератаки шведська мережа супермаркетів Coop була змушена тимчасово закрити більшість філій через збої в касовій системі.
Хакери REvil діяли із росії. У листопаді 2021 року США внесли до чорного списку хакерів REvil з росії та України. У січні 2022 року росія заявила, що ліквідувала REvil на вимогу США.
Нагадаємо, нещодавно Чехія звинуватила росію в підготовці диверсій на європейській залізниці. Крім Чехії, атаки хакерів на залізничні системи зазнавали Латвія, Литва, Естонія, Румунія, а також Італія.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.