Громади Волині, що межують із Білоруссю, посилюють безпеку
Шляхи розв’язання проблем цих громад обговорили їх голови на зустрічі, що організувала Програма U-LEAD

Про проблеми та виклики громад північного прикордоння Волинської області йшлося на зустрічі голів цих громад, яку для них організувала Програма «U-LEAD з Європою» задля обміну досвідом щодо воєнного стану, безпеки та для спільного пошуку шляхів розв'язання проблем місцевого самоврядування.
Як повідомила U-LEAD, така зустріч посилила горизонтальну комунікацію між головами громад Ковельського району, які брали участь у заході. Частина з них межує з Республікою Білорусь, тож на початку повномасштабного вторгнення саме ці громади активно формували лінії оборони та долучалися до будівництва фортифікаційних споруд, – зазначив керівник Волинського Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Анатолій Пархом’юк.
«U-LEAD підтримувала їх у той складний час та у вигляді пакетів підтримки надавала генератори, інструменти тощо. Ми підтримуємо ці громади й надалі – надаємо консультативний та експертний супровід у вирішенні питань, пов’язаних із діяльністю органів місцевого самоврядування під час війни», – зазначив він.
Представники команди Регіонального офісу U-LEAD поінформували учасників зустрічі про поточні пропозиції Програми U-LEAD і про можливі шляхи розв'язання проблемних питань місцевого самоврядування. Йшлося також про визначення напрямів та інструментів розвитку цих громад, розв’язання безпекових проблем, відновлення інфраструктури й інженерних споруд, про результати та планування подальших дій, у тому числі й у рамках співпраці з U-LEAD.
«Такі заходи – це можливість для громад обговорити проблематику, обмінятися досвідом розв'язання складних питань. Для нас цей захід важливий також тим, що ми можемо «звіріти годинники» потреб громад і можливостей Програми U-LEAD, зрозуміти запити ОМС та обирати інструменти підтримки для розвитку спроможного місцевого самоврядування», – резюмував Анатолій Пархом’юк.
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить собі за мету у 2024 році допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів із розвитку, які будуть профінансовані в рамках Програми.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].