Громади Волині, що межують із Білоруссю, посилюють безпеку
U-LEAD з Європою

Громади Волині, що межують із Білоруссю, посилюють безпеку

Шляхи розв’язання проблем цих громад обговорили їх голови на зустрічі, що організувала Програма U-LEAD

Громади Волині, що межують із Білоруссю, посилюють безпеку
Фото: U-LEAD з Європою

Про проблеми та виклики громад північного прикордоння Волинської області йшлося на зустрічі голів цих громад, яку для них організувала Програма «U-LEAD з Європою» задля обміну досвідом щодо воєнного стану, безпеки та для спільного пошуку шляхів розв'язання проблем місцевого самоврядування.

Як повідомила U-LEAD, така зустріч посилила горизонтальну комунікацію між головами громад Ковельського району, які брали участь у заході. Частина з них межує з Республікою Білорусь, тож на початку повномасштабного вторгнення саме ці громади активно формували лінії оборони та долучалися до будівництва фортифікаційних споруд, – зазначив керівник Волинського Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Анатолій Пархом’юк.

«U-LEAD підтримувала їх у той складний час та у вигляді пакетів підтримки надавала генератори, інструменти тощо. Ми підтримуємо ці громади й надалі – надаємо консультативний та експертний супровід у вирішенні питань, пов’язаних із діяльністю органів місцевого самоврядування під час війни», – зазначив він.

Представники команди Регіонального офісу U-LEAD поінформували учасників зустрічі про поточні пропозиції Програми U-LEAD і про можливі шляхи розв'язання проблемних питань місцевого самоврядування. Йшлося також про визначення напрямів та інструментів розвитку цих громад, розв’язання безпекових проблем, відновлення інфраструктури й інженерних споруд, про результати та планування подальших дій, у тому числі й у рамках співпраці з U-LEAD.

«Такі заходи – це можливість для громад обговорити проблематику, обмінятися досвідом розв'язання складних питань. Для нас цей захід важливий також тим, що ми можемо «звіріти годинники» потреб громад і можливостей Програми U-LEAD, зрозуміти запити ОМС та обирати інструменти підтримки для розвитку спроможного місцевого самоврядування», – резюмував Анатолій Пархом’юк.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить собі за мету у 2024 році допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів із розвитку, які будуть профінансовані в рамках Програми.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло