Китай запустив зонд, який приземлиться на зворотному боці Місяця
Протягом майже 2-х місяців апарат збиратиме зразки грунту для досліджень

У Китаї стартувала місія, яка в разі її успіху зможе вперше в історії освоєння космосу доставити на Землю зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця, передає ВВС.
Ракету-носій із зондом «Чаньє-6» було запущено з космодрому «Веньчан» близько 17:30 за місцевим часом.
Основне завдання 53-денної місії – зібрати близько 2 кг місячного реголіту та доставити їх на Землю для аналізу.
Для цього потрібно не тільки успішно сісти на зворотному боці Місяця (що досі є технічно складним), а й успішно стартувати назад з того ж боку, відвернутого від Землі.
Сонячні промені освітлюють зворотний бік Місяця не менше за «лицьовий», просто через особливості місячного обертання ця сторона завжди відвернута від Землі, залишаючись невидимою.
Проведені дослідження вказують на те, що зі зворотного боку поверхня супутника покрита більш давнім і товстішим шаром кори, поцяткованим тисячами кратерів – на відміну від «лицьової» сторони, значна частина поверхні якої була в давнину залита лавою.
За планом зонд має здійснити посадку біля Південного полюса у величезному кратері (майже 2500 км у поперечнику), глибина якого сягає 8 км.
Там апарат займеться збиранням каменів та місячного ґрунту, а також проведенням експериментів. Саме тому вчені сподіваються, що зібраний там ґрунт допоможе пролити світло на історію походження природного супутника.
П'ять років тому Китай став першою країною, яка успішно посадила на зворотному боці нашого супутника місяцехід.
Попередня місія «Чаньє-5» успішно повернулася на Землю у грудні 2020 року, доставивши нові зразки місячного ґрунту.
Нинішній запуск – перший із трьох безпілотних польотів до Місяця, запланованих Пекіном у поточному десятилітті.
До 2030 року Китай має намір висадити на Місяці своїх перших астронавтів, паралельно запустивши ще дві місії для збирання зразків ґрунту з Марса та Юпітера.
Бекграунд. Про 7 найбільших космічних досягнень минулого року читайте в матеріалі Mind “Космос-2023 у цифрах: рекордна кількість польотів, астронавтів на орбіті та нові «космічні країни»”.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].