Кредитори України втрачають терпіння – вони мають намір вимагати поновлення виплати відсотків за держборгом із наступного року - WSJ

Кредитори України втрачають терпіння – вони мають намір вимагати поновлення виплати відсотків за держборгом із наступного року - WSJ

Кредитори хочуть, щоб Україна уклала угоду про відновлення виплат в обмін на списання більшої частини непогашеного боргу

Кредитори України втрачають терпіння – вони мають намір вимагати поновлення виплати відсотків за держборгом із наступного року - WSJ

Іноземні компанії – власники облігацій, серед яких BlackRock і Pimco, планують тиснути на Україну, щоб вона наступного року знову почала виплачувати відсотки за своїм боргом.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела.

Група, яка володіє приблизно п'ятою частиною непогашених єврооблігацій України на суму $20 млрд, нещодавно сформувала комітет і найняла юристів і банкірів для ведення переговорів.

Кредитори хочуть, щоб Україна уклала угоду про відновлення виплат в обмін на списання більшої частини непогашеного боргу. Деякі власники облігацій групи обговорювали ці плани з високопосадовцями в Києві.

За інформацією видання, Україна готується розпочати переговори з власниками облігацій цього місяця, а київські радники працюють над тим, щоб залучити до них уряди США та інших країн.

Водночас Штати та їхні союзники занепокоєні тим, що гроші платників податків опиняться в руках власників облігацій, якщо Україна відновить будь-яке обслуговування боргу. Країни домовилися надати Україні боргові канікули на суму приблизно $4 млрд за власними позиками до 2027 року й висловили занепокоєння, що власники облігацій можуть почати отримувати виплати раніше, ніж вони.

WSJ пише, що без угоди Україна може оголосити дефолт після закінчення боргових канікул у серпні.

Власники облігацій сподіваються отримувати до $500 млн щорічних відсоткових платежів після того, як Україна погодиться на списання боргу. Вони дали зрозуміти, що можуть бути готові надати подальше списання боргу пізніше.

Деякі власники облігацій запропонували використати заморожені російські активи в Європі та Північній Америці для погашення частини боргу. МВФ і деякі країни G7 наразі не підтримують цю ідею, але заявили, що можуть підтримати зниження відсоткових виплат до 2027 року – за ставками, значно нижчими за ринкові.

У серпні 2022 року власники єврооблігацій погодилися на дворічне відтермінування виплат та умов їх погашення. Україна досягла такої домовленості майже щодо 75% від загальної основної суми цінних паперів, що перебувають в обігу. Більшість кредиторів України зупинили платіжні зобов'язання до 2027 року.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що деякі власники українського боргу розглядають можливість створення комітету кредиторів для можливості його реструктуризації.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло