«Енергоатом» будуватиме власний залізобетонний завод: за проєкт підприємства заплатять 23 млн грн

«Енергоатом» будуватиме власний залізобетонний завод: за проєкт підприємства заплатять 23 млн грн

Компанія планує використовувати завод для виробництва будматеріалів для ремонту своїх АЕС

«Енергоатом» будуватиме власний залізобетонний завод: за проєкт підприємства заплатять 23 млн грн

Хмельницька АЕС, яка є частиною державної компанії «Енергоатом», уклала угоду на проєктування нового залізобетонного заводу. Вартість проєкту становить 22,65 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Завод буде збудований у Нетішині, Хмельницької області, з розрахованою потужністю 1400 тонн спеціальних металоконструкцій, 12 000 кубічних метрів залізобетонних конструкцій, 1400 тонн арматурних виробів та 1–1,5 корпусного конденсатора на рік. На заводі працюватиме 350–380 осіб.

Очікується, що будівництво заводу розпочнеться після завершення проєктування, яке має бути завершено до кінця року. Вартість самого будівництва наразі невідома.

«Енергоатом» планує використовувати завод для виробництва будівельних матеріалів, необхідних для будівництва й ремонту своїх атомних електростанцій. Це дозволить компанії зменшити залежність від зовнішніх постачальників та заощадити кошти.

Генеральний підрядник проєкту – ТОВ «Інноваційна компанія «Призма». Ця компанія заснована 2014 року в Харкові. Спеціалізується на проєктуванні промислових об'єктів. З 2016 року компанія отримала підрядів на 68,72 млн грн, з яких майже всі – від «Енергоатому».

Бекграунд. Раніше «Енергоатом» розпочав будівництво енергоблоків №5 та №6 Хмельницької АЕС за технологією АР1000 американської компанії Westinghouse. Це перший в Україні проєкт зі зведення атомних блоків за американською технологією. Нові блоки використовуватимуть американське ядерне паливо, що допоможе Україні зменшити залежність від росії. Вартість проєкту – $7 млрд. Кількість робочих місць – понад 5000.

Крім того, нещодавно повідомлялося, що в Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів. «Енергоатом» і Holtec International підписали відповідну угоду. 

Також у листопаді 2023 року під час візиту Германа Галущенка до Вашингтону НАЕК «Енергоатом» і компанія Holtec International домовилися про будівництво в Україні заводу з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП, які наразі виготовляються у США.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло