Ощадбанк видаватиме гранти українським виробникам дронів: як отримати кошти
Держава в особі банку може покрити до 80% суми гранту

Ощадбанк оголосив про можливість отримання українським бізнесом, що виробляє безпілотні літальні апарати (БпЛА), грантів через портал «Дія».
Про це повідомив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.
Він зазначив, що «Ощад» є ексклюзивним банківським партнером грантової програми «єРобота», яка поширюється на виробників дронів.
Держава в особі банку може покрити до 80% суми гранту, тобто частка власних коштів заявника становить 20% та більше.
Гранична сума гранту – 8 млн грн, які потрібно освоїти протягом 12 місяців із моменту отримання.
На фінансову підтримку від держави можуть податися виробники дронів, які є як фізичними, так і юридичними особами або фізичними особами-підприємцями (ФОП).
Які основні умови отримання гранту
- Створення нових або збільшення потужностей чинних підприємств з виробництва повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування.
- Придбання основних засобів виробництва, які не підлягають відчуженню, доставка та введення їх в експлуатацію.
- Створення робочих місць заявником.
- Протягом 3 років із дня отримання гранту необхідно сплатити податки та збори в розмірі отриманого гранту.
Як отримати грант
Заявку на отримання гранту можна подати особисто у відділенні Ощадбанку або ж через портал «Дія». Для цього потрібно мати заяву та бізнес-план.
Далі протягом 5 діб «Ощад» перевірить заявку, а держава за 15 днів ухвалить рішення про надання гранту. Після цього Міністерство економіки повідомляє банк про рішення, а він своєю чергою – отримувача.
Бекграунд. Нещодавно повідомлялося, що Україна створює перше у світі Командування безпілотних систем. «Зараз у нас є спроможність, ми в змозі таке збудувати, тому Президент підписав указ про створення Командування безпілотних систем. Такого командування ще немає у світі. Ми будемо першою країною, яка буде ділитися досвідом з іншими нашими партнерами. Ми будемо масштабувати Командування для того, щоб мати перевагу над ворогом», – зазначив міністр оборони Рустем Умєров.
Нагадаємо: в Україні починається створення окремого роду військ – це Сили безпілотних систем. «Список завдань чіткий: спеціальні штатні посади під роботу з дронами, спеціальні підрозділи, ефективне тренування, систематизація досвіду, постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих фахівців у цю сферу. Це завдання і для армії, і для Міністерства оборони та уряду загалом», – сказав про підрозділ президент Володимир Зеленський.
Раніше ексголовнокомандувач Валерій Залужний заявив, що безпілотники допоможуть не втягнути Україну в позиційну війну, в якій у неї немає переваг.
Якщо влітку в Україні вироблялося близько 5000 дронів на місяць, то до кінця минулого року випуск сягнув 50 000 на місяць. Виробництво ведеться приблизно у 200 майстернях і фабриках, пише The Wall Street Journal.
Україна рухається до досягнення мети зробити цього року не менше 1 млн дронів, яку поставив президент Володимир Зеленський, каже міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Це понад 83 000 апаратів на місяць.
У разі виконання плану випуск збільшиться більш ніж у 100 разів порівняно з 2022 роком.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].