Російський підрозділ Raiffeisen цьогоріч принесе йому 1,2 млрд євро: це 70% від усіх прибутків банку

Російський підрозділ Raiffeisen цьогоріч принесе йому 1,2 млрд євро: це 70% від усіх прибутків банку

Усі інші філіали банку приносять йому ледве 500 млн євро прибутку

Російський підрозділ Raiffeisen цьогоріч принесе йому 1,2 млрд євро: це 70% від усіх прибутків банку
Фото: depositphotos.com

Raiffeisen Bank International продовжує отримувати значний прибуток від свого російського підрозділу попри жорсткі санкції, накладені на росію. Протягом останніх трьох років прибуток від російських операцій банку перевищував прибуток від усіх інших його операцій у світі.

Про це повідомляє Financial Times.

Інші західні банки, під тиском урядів і регуляторів, змушені були скорочувати або й зовсім виходити з російського ринку. Raiffeisen же, навпаки, збільшив свою частку прибутку в росії.

«Згідно з оцінками аналітиків Citigroup, цього року російський і білоруський підрозділи банку принесуть йому чистий прибуток у розмірі майже 1,2 млрд євро, порівняно з ледве 500 млн євро від усіх інших операцій, що становить 69% прибутку», – пише Financial Times.

Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг нещодавно заявив, що «маячня» думати, що Захід зможе повністю відокремитися від росії. Проте, на його думку, США та ЄС мусять продовжувати тиск.

Багато експертів вважають, що до російського підрозділу Raiffeisen, як і до інших подібних банків, необхідно застосувати жорсткіші санкції, аж до відключення від системи SWIFT. Це допоможе закрити лазівку, через яку росія й далі може вести міжнародні розрахунки.

Бекграунд. Нагадаємо: днями голова Raiffeisen Йохан Штробль оголосив, що його банківська група розпочне виконувати розпорядження Європейського центрального банку (ЄЦБ) про суттєве скорочення бізнесу в росії вже у III кварталі 2024 року. Очікується, що після цього скорочення RBI не видаватиме нових позик росіянам, а лише чекатиме на погашення вже виданих. 

RBI вважає продаж російського бізнесу «найшвидшим і найпрозорішим» способом виходу з ринку. За останні два роки група отримала заяви про зацікавленість у купівлі з боку багатьох російських та іноземних партнерів. Втім наголошується, що RBI не планує негайно закривати свій російський бізнес. Наразі банк розробляє план поступового виходу з ринку, який відповідатиме вимогам ЄЦБ та мінімізуватиме негативні наслідки для клієнтів і співробітників.

Нещодавно під тиском із боку Вашингтона австрійський Raiffeisen відмовився від планів на викуп заморожених акцій російського олігарха Олега Дерипаски в будівельній компанії Strabag за 1,5 млрд євро. Банк заявив, що під час обговорень із відповідними органами не досяг необхідного рівня комфорту для продовження запропонованої трансакції. Деякі австрійські посадовці також непублічно попереджали банк щодо цієї угоди, вважаючи її порушенням санкцій.

Раніше Mind писав, що найбільші західні банки, які продовжують працювати в росії, торік заплатили понад 800 млн євро податків – це у чотири рази більше, ніж до початку російського вторгнення в Україну. Сім найбільших європейських банків за розміром активів у рф – Raiffeisen Bank, UniCredit, ING, Commerzbank, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo та OTP – повідомили про сукупний прибуток у розмірі понад 3 млрд євро у 2023 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло