Байден підписав закон про заборону імпорту російського урану
Водночас документ передбачає право компаній продовжувати ввозити його до 2028 року

Президент США Джо Байден підписав двопартійний законопроєкт, який забороняє імпорт російського збагаченого урану.
Про це йдеться у повідомленні Білого дому.
Водночас документ передбачає право компаній продовжувати ввозити його до 2028 року.
Закон про заборону імпорту російського урану передбачає $2,7 млрд нового фінансування для програм постачання ядерного палива.
Документ фактично забороняє імпорт урану з росії через 90 днів після набуття ним чинності, але дозволяє операторам реакторів продовжувати імпорт до 2028 року, якщо в них немає іншого надійного постачальника.
«Цей новий закон відновлює лідерство Америки в ядерному секторі, – заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван. – Це допоможе захистити наш енергетичний сектор для майбутніх поколінь».
Сенатор Джон Баррассо заявив минулого тижня в Сенаті, що панування росії в постачанні урану до США добігає кінця. «Військова машина путіна втратила одну зі своїх дійних корів», – додав він, пише Axios.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Сенат США проголосував за ухвалення законопроєкту про заборону імпорту збагаченого урану з росії. Відповідне рішення спрямоване на підтримку зусиль США щодо блокування постачання рф палива для реакторів.
Зазначається, що такі продажі щорічно приносять росії приблизно $1 млрд. Разом з тим очікується, що заміна цих постачань може стати проблемою та ризикує підняти вартість збагаченого урану приблизно на 20%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].