Сенат США схвалив заборону імпорту збагаченого урану з рф – Bloomberg
Заборона цих постачань може підняти вартість урану приблизно на 20%

Сенат США проголосував за ухвалення законопроєкту про заборону імпорту збагаченого урану з росії. Відповідне рішення спрямоване на підтримку зусиль США щодо блокування постачання росією палива для реакторів.
Про це повідомив Bloomberg.
Зазначається, що такі продажі щорічно приносять росії приблизно $1 млрд. Разом з тим очікується, що заміна цих постачань може стати проблемою та ризикує підняти вартість збагаченого урану приблизно на 20%.
«Наше двопартійне законодавство допоможе звільнити російську військову машину, відродити американське виробництво урану та дати поштовх інвестиціям в американський ланцюг постачання ядерного палива. Це величезна перемога», – сказав сенатор республіканець від штату Вайомінг Джон Баррассо.
За даними Міністерства енергетики США, країна-терорист постачала майже чверть збагаченого урану, необхідного для роботи 90 американських реакторів.
Уточнюється, що закон про заборону імпорту урану з рф вводить заборону імпорту із США через 90 днів після набрання чинності. Окрім цього, в ініціативі міститься дозвіл на тимчасові звільнення від заборони до січня 2028 року.
Як наголосили у виданні, цілком можливо, що росія відповість односторонньою забороною на експорт, якщо США заборонять імпорт. Рішення може негайно припинити постачання збагаченого урану з країни та зробити дозвіл на відмову спірним.
За даними видання, заборона на імпорт може зайняти деякий час, щоб вплинути на операторів атомних електростанцій США. Реактори зазвичай заправляються кожні 18–24 місяці, а купівля палива обговорюється заздалегідь. Відповідно більшість, хоч і не всі підприємства, уже мають достатньо урану, щоб їхні реактори працювали принаймні протягом наступних кількох років.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що адміністрація Байдена розглядає можливість введення заборони на імпорт російського урану.
Адміністрація та атомна промисловість вважали за краще, щоб Конгрес займався цим питанням, оскільки скасовувати закон буде складніше, ніж скасувати виконавчі рішення.
Уранодобувні компанії прогнозують зростання цін та укладення нових угод про постачання після того, як провідний світовий виробник ядерного палива сколихнув ринок скороченням обсягів видобутку.
Водночас попит на уран зростає, оскільки такі країни, як Китай, Японія, Південна Корея і Франція, відновлюють або розширюють свій парк атомних електростанцій, сказав Джон Боршофф, генеральний директор компанії Deep Yellow Ltd, що має проєкти в Австралії та Намібії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].