ШІ несе за собою руйнівні наслідки для ринку праці, подібні до цунамі – голова МВФ
За її словами, у найближчі два роки штучний інтелект, імовірно, вплине на 60% робочих місць у розвинених країнах і 40% робочих місць у всьому світі

Штучний інтелект б'є по світовому ринку праці «як цунамі», заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва в Цюриху.
Передає Reuters.
Георгієва сказала, що в найближчі два роки штучний інтелект, імовірно, вплине на 60% робочих місць у розвинених країнах і 40% робочих місць у всьому світі.
«У нас дуже мало часу, щоб підготувати людей до цього, підготувати бізнес до цього», – сказала вона на заході, організованому Швейцарським інститутом міжнародних досліджень, пов'язаним з Цюрихським університетом.
Вона також вважає, що це може принести величезний приріст продуктивності, якщо «ми добре з цим впораємося». Однак це також може призвести до більшої дезінформації і, звичайно, до більшої нерівності в суспільстві.
Крім того, Крісталіна Георгієва зазначила, що світова економіка стала більш схильною до потрясінь останніми роками, посилаючись на глобальну пандемію 2020 року та війну в Україні.
У січні цього року МВФ уже прогнозував, що штучний інтелект вплине майже на 40% робочих місць у світі, замінивши або доповнивши їх.
Оцінюючи потенційний вплив ШІ на світовий ринок праці, фахівці МВФ тоді заявили, що в багатьох випадках він, швидше за все, доповнюватиме людську працю.
Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал на тему впливу штучного інтелекту на ринок праці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].