Зеленський підписав закон про частковий одноособовий розгляд справ у ВАКС

Зеленський підписав закон про частковий одноособовий розгляд справ у ВАКС

Законом передбачається, що всі справи в судах першої інстанції розглядатимуться суддею одноособово

Зеленський підписав закон про частковий одноособовий розгляд справ у ВАКС
Фото: ілюстративне

Президент України Володими Зеленський підписав закон щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження.

Про це йдеться на сайті ВР.

«Президент підписав сьогодні #11130 про частковий одноособовий розгляд справ у ВАКС проти колегіального розгляду, якщо обвинувачений топпосадовеців», – написав нардеп Ярослав Железняк.

Законом передбачається, що всі справи в судах першої інстанції розглядатимуться суддею одноособово.

Однак, при цьому передбачається можливість розглядати справи трьома суддями лише за клопотанням обвинуваченого, якщо:

  • за інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад 10 років;
  • кримінальне провадження стосовно Президента України, повноваження якого припинено, народний депутат України, Прем’єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, Генеральний прокурор, Голова Служби безпеки України, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Антимонопольного комітету України, Голова Національного банку України.

Крім того, закон виключає частину 12 статті 31 КПК, яка визначає порядок розгляду кримінальних проваджень суддями Вищого антикорупційного суду.

«Це був структурний маяк МВФ до кінця квітня. Таким чином для найближчого перегляду ми виконали всі «маяки» по програмі», – зазначив нардеп.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо митного контролю та митного оформлення біометану, що переміщуються трубопровідним транспортом через митний кордон України. Очікується, що закон сприятиме: розвитку нової сфери виробництва енергії; виконанню міжнародних зобов’язань щодо декарбонізації; виконанню вимог СВАМ при експорті продукції до ЄС; збільшенню експортного потенціалу України; залученню міжнародних інвестицій у розвиток енергетичної сфери та відновленню регіонів України із залученням використання нових технологій тощо.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло