Нацбанк пропонує ускладнити реєстрацію платіжних систем
НБУ прийматиме зауваження та пропозиції до відповідного проєкту постанови до 23 травня

Національний банк пропонує оновити порядок реєстрації платіжних систем, їх учасників, технологічних операторів платіжних послуг і комерційних агентів, а також скасування такої реєстрації.
Про це йдеться на сайті регулятора.
У зв’язку з цим Нацбанк:
1) визначив критерії, відповідно до яких (у разі відповідності хоча б одному з яких) Національний банк матиме право в окремих випадках не скасовувати реєстрацію, не відмовляти в реєстрації або узгодженні оновлених документів платіжної системи, учасника платіжної системи та технологічного оператора платіжних послуг, якщо таке скасування або відмова можуть мати негативний вплив на функціонування платіжного ринку та становити загрозу для користувачів платіжних послуг;
2) уточнив, що підставою для відмови в реєстрації, узгодженні оновлених документів платіжних систем, учасників платіжних систем, технологічних операторів платіжних послуг та комерційних агентів може бути надання заявниками недостовірної інформації в документах, поданих до Національного банку саме під час процесу реєстрації;
3) уточнив види діяльності, що можуть здійснюватися на підставі ліцензії на здійснення операцій з готівкою (у зв’язку зі зміною в Законі України «Про Національний банк України» назви виду ліцензії з «ліцензія Національного банку на надання послуг банкам з інкасації» на «ліцензія на здійснення операцій з готівкою»).
Відповідні норми містить проєкт постанови «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», що пропонується для громадського обговорення.
«Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються згідно з формою надання зауважень та пропозицій до 23 травня 2024 року включно», – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Нацбанк визначився, кого перевірятиме до кінця року. Національний банк України вніс зміни до порядку організації та здійснення нагляду у сфері фінансового моніторингу, валютного нагляду, нагляду у сфері реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Відповідно до зазначених змін Правління Національного банку України затвердило план виїзних перевірок банків і небанківських установ з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства на 2024 рік (для перевірок, які проводитимуться після 25 квітня 2024 року).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].