Китай розглядає можливість викупу державою непроданого житла для порятунку ринку нерухомості
Продажі житла в Китаї впали приблизно на 47% за перші чотири місяці, а кількість непроданого житла зараз на восьмирічному максимумі

Китай розглядає пропозицію, щоб місцеві органи влади по всій країні викупили мільйони непроданих будинків, що може стати однією з найамбітніших спроб врятувати ринок нерухомості, який знаходиться у кризі.
Про це пише Bloomberg.
Державна рада намагається отримати відгуки від кількох провінцій та урядових установ щодо попереднього плану, пише видання. Хоча Китай уже експериментував із кількома пілотними програмами з ліквідації надлишкового житлового фонду за допомогою державного фінансування, останній план буде набагато масштабнішим.
Місцевим державним підприємствам буде запропоновано допомогти викупити непродане житло у проблемних забудовників зі значними знижками, скориставшись кредитами, наданими державними банками. Багато з цих об'єктів потім перетворять на доступне житло.
Чиновники все ще обговорюють деталі плану і його реалістичність, кажуть джерела Bloomberg, додаючи, що на його остаточне затвердження можуть піти місяці.
Якщо влада таки піде на це, то це означатиме новий етап в урядовій кампанії з подолання найбільшого гальма для другої за величиною економіки світу, за якою пильно стежать урядовці. Продажі житла в Китаї впали приблизно на 47% за перші чотири місяці, а кількість непроданого житла знаходиться на восьмирічному максимумі, що посилює кризу, яка загрожує приблизно 5 млн людей ризиком безробіття або зниження доходів.
План може «влити ліквідність безпосередньо забудовникам і поліпшити їхнє фінансове становище, а також негайно перетравити надлишкові запаси, – сказав Реймонд Ченг, керівник відділу досліджень китайської нерухомості в CGS International Securities HK, наголосивши: – Це безпрограшна ситуація. Звичайно, вона потребує багато коштів – щонайменше 1 трлн юанів, щоб зробити вплив більш значущим».
Шуцзінь Чен, керівник відділу фінансових досліджень та нерухомості в Китаї у Jefferies Financial Group, оцінює, що знадобиться щонайменше 2 трлн юанів ($277) інвестицій.
Інвестори чекають на деталі наступних кроків уряду після того, як 30 квітня урядуща Комуністична партія пообіцяла дослідити нові підходи для пом'якшення кризи на ринку нерухомості. Політбюро, що складається з 24 найвищих керівників Китаю, заявило, що країна вивчає способи «перетравлення» наявного запасу житла.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що один із найбільших девелоперів Китаю заявляє, що за перше півріччя він втратив до $7,6 млрд, що поглиблює кризу, яка пронизує сектор нерухомості країни.
На Гонконзький фондовій біржі компанія Country Garden попередила інвесторів, що за шість місяців до червня вона, ймовірно, зазнає збитків у розмірі від 45 млрд до 55 млрд китайських юанів (близько $6,2–7,6 млрд).
Тоді як за аналогічний період минулого року вона мала прибуток приблизно 1,9 млрд юанів ($264,3 млн).
Ця інформація викриває фінансові труднощі, з якими наразі стикається компанія Country Garden, що будує сотні тисяч будинків щороку по всьому Китаю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].