Компанії в Україні будуть зобов'язані роздавати повістки співробітникам
До змін законодавства компанії та організації були зобов'язані лише вести військовий облік призовників

Після того, як новий закон про мобілізацію набуде чинності, українські фірми будуть зобов'язані не лише вести військовий облік співробітників, а й забезпечувати їх сповіщення та прибуття до пунктів збору.
Джерело. Про це пише Судово-юридична газета.
Керівників українських компаній зобов'яжуть забезпечувати вручення повісток. У новому законі про посилення мобілізації, який набуде чинності 18 травня, прописані обов'язки бізнесу щодо оповіщення військовозобов'язаних працівників.
Видання нагадує, що закон закріплює поняття оповіщення як «доведення сигналів та повідомлень (директив, розпоряджень) до органів військового управління, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та населення про оголошення мобілізації, виклик громадян у ТЦК, а також вручення (надсилання) повісток громадянам».
При цьому до змін законодавства компанії та організації були зобов'язані лише вести військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів із числа співробітників та надавати відповідну звітність владі.
У новому законі до цього додається обов'язок «забезпечувати своєчасне оповіщення та прибуття» працівників на пункти збору, зазначає газета.
Новий закон про мобілізацію було ухвалено Верховною радою та підписано президентом України Володимиром Зеленським у квітні. Частина закону вже набула чинності на початку травня.
Відповідно до актуального тексту закону, під час проведення мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані постійно носити із собою військово-обліковий документ та пред'явити його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи співробітника прикордонної служби.
В ухвалі наведено список категорій військовозобов'язаних, кому може бути надана відстрочка від виконання військового обов'язку.
Законопроєкт про мобілізацію вносився до Верховної Ради двічі. Перший раз уряд направив його до парламенту в грудні, але після обговорення, що почалося в суспільстві, документ був відправлений на доопрацювання. З ухваленого Верховною радою законопроєкту вилучено норму про демобілізацію військових, які служать уже 36 місяців в умовах режиму воєнного стану.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].