AFP: росія за тиждень зайняла в Україні 278 квадратних кілометрів

AFP: росія за тиждень зайняла в Україні 278 квадратних кілометрів

Просування російської армії в Україні за тиждень стало найістотнішим із грудня 2022 року, зазначають експерти

AFP: росія за тиждень зайняла в Україні 278 квадратних кілометрів
фото Getty Images

російські війська, які ведуть наступ під Харковом, за тиждень захопили 278 квадратних кілометрів на території України. Таку оцінку публікує агентство AFP у четвер, 16 травня.

Зазначається, що журналісти опиралися на дані американського Інституту дослідження війни (ISW), згідно з якими під час наступу під Харковом за період з 9 травня по 15 травня Україна поступилася 257 квадратними кілометрами своєї території.

Ще 21 квадратний кілометр начебто російські війська зайняли на інших ділянках фронту, зокрема йдеться про село Роботине на Півдні України.

Таким чином, просування російської армії в Україні за тиждень стало найістотнішим із грудня 2022 року, констатує AFP.

Загалом з початку вторгнення в Україну, за оцінкою ISW, росія захопила 65 300 кв. км, або 12% території України (без урахування Криму).

Російська армія розпочала наступ у Харківській області вранці 10 травня. До 16 травня військам рф вдалося зайняти близько десяти населених пунктів у регіоні.

Увечері 14 травня Генштаб ЗСУ написав у Facebook, що українські підрозділи на тлі штурмових дій противника «зробили маневр і перемістилися на вигідніші позиції» «для збереження життя військовослужбовців і щоб уникнути втрат».

У свою чергу голова Харківської ОВА Олег Синегубов написав 16 травня в Telegram, що з початку доби підрозділи українських військ «успішно відбили чотири атаки противника на напрямках Пильне – Липці, Лук'янці – Слобожанське, Пильне – Слобожанське, Муром – Стариця».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло