Бакототерапія та «Cталеві магнолії». Нові соціальні проєкти Хмельниччини
U-LEAD з Європою

Бакототерапія та «Cталеві магнолії». Нові соціальні проєкти Хмельниччини

Як U-LEAD допомагає вирощувати квіти та реабілітувати ветеранів і їхні родини

Бакототерапія та «Cталеві магнолії». Нові соціальні проєкти Хмельниччини
Використані фото Бакота Хаб та denzadnem.com.ua

Навесні на Хмельниччині стартували два соціально-важливі проєкти, у рамках яких реалізують заходи з реабілітації військових, патріотичного виховання молоді та створюють Центр підприємництва та психологічної стійкості «Сталеві магнолії». Ці проєкти за підтримки U-LEAD впроваджують у Староушицькій та Шепетівській громадах, – повідомляє програма U-LEAD з Європою.

Проєкт «Ветерани та молодь: разом до майбутнього» на території Староушицької громади реалізує ХОМГО «Територія» за повного фінансування U-LEAD. У рамках ініціативи реалізується комплекс реабілітаційних заходів для військових і ветеранів – бакототерапія і цикл національно-патріотичних заходів для молоді громад Хмельницької області. Загалом виділено фінансування на облаштування місця для проведення таборів і проведення 8 таборів для 160 осіб.

Бакототерапія – це безплатна п’ятиденна програма для ветеранів/ок і військових, яка включатиме в себе прогулянки та екскурсії по лісах Подільських Товтр і схилах Дністровського каньйону, культурне та гастрономічне дослідження регіону, арттерапію, плавання у Дністрі на сапах та інші активності, що допоможуть психологічній реабілітації.

«Війна виснажує кожного, але найтяжче військовим, які безперестану боронять Україну вже понад два роки повномасштабної війни, а дехто з 2014 року. Також наразі є проблема з міграцією молоді, яка їде навчатися та працювати за кордон. Наша організація має простір Бакота Хаб на схилах Дністровського каньйону, де можна реабілітуватись і навчатись. Активізуємо молодь у національно-патріотичних таборах та використаємо ресурс природи й спокою Бакоти для відновлення ветеранів і військових, які його потребують», – зазначила керівниця проєкту Аліна Олійник.

Інформацію про проєкт і розклад таборів громадська організація розміщує на сторінці «Бакота Хаб» у фейсбуку.

Своєю чергою у Шепетівській громаді в рамках проєкту «Сталеві магнолії» надається допомога жінкам-переселенкам і дружинам військових у працевлаштуванні та відкритті власної справи. Адже з початку повномасштабного вторгнення громада прийняла понад 15 тис. переселенців з областей, де тривають бойові дії, з яких майже 1400 жінок залишилися та потребували працевлаштування, професійної перекваліфікації та психологічної реабілітації. Остання потрібна й родинам військових, яких у Шепетівській громаді понад 5 тис.

«Сталеві магнолії» – це Центр підприємництва та психологічної стійкості, який відкрила ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР» за сприяння Шепетівської міської ради та підтримки «U-LEAD з Європою». Його мета – розвинути підприємницькі навички й забезпечити підтримку психологічної стійкості учасниць, підвищити конкурентоспроможність Шепетівського ремонтно-експлуатаційного підприємства через здобуття нових навичок працівницями підприємства, а також створити у громаді «Місто квітів».

«За період реалізації проєкту 40 жінок із числа ВПО, дружин військовослужбовців і працівниць КП пройдуть комплексне навчання з вирощування квітів та озеленення. Свої знання жінки зможуть використати, працюючи в комунальному підприємстві або відкривши власну справу. Також вони пройдуть психологічну реабілітацію, яка підвищить поріг їх стресостійкості», – повідомила ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР».

За словами керівника Регіонального офісу U-LEAD у Хмельницькій області Дмитра Василенка, проєкти обиралися з огляду на те, що головним завданням U-LEAD є підвищення спроможності місцевого самоврядування, розвиток громад. «Одночасно, реагуючи на виклики війни, для фінансування було обрано саме такі проєкти із соціальною складовою, які водночас закладають підґрунтя для подальшого розвитку громад у цих сферах. Фактично вже другий рік на території Староушицької громади викристалізовується напрямок реабілітаційного туризму, і в умовах викликів повоєнного відновлення та потенціалу території це може стати драйвером розвитку громади. Так само проєкт із вирощування квітів на закритих ґрунтах у Шепетівській громаді базується на відновленню попереднього досвіду та сучасних потребах території», – зазначив Дмитро Василенко.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить собі за мету у 2024 році допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів з розвитку, які будуть профінансовані в рамках Програми.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло