путін дозволив відбирати майно США для компенсації “збитків, завданих росії”

путін дозволив відбирати майно США для компенсації “збитків, завданих росії”

В перелік входять цінні папери, частки у статутних капіталах російських компаній, рухоме та нерухоме майно

This text is also available in English
путін дозволив відбирати майно США для компенсації “збитків, завданих росії”
фото Shutterstock

Російський диктатор владімір путін дозволив вилучення активів США для «компенсації збитків», завданих російській державі та Центральному банку «у зв'язку з недружніми діями» Вашингтона. Відповідний указ було підписано у четвер, 23 травня.

Згідно з указом, держава та Банк росії мають право звернутися до суду, якщо вони будуть «необґрунтовано» позбавлені прав на своє майно рішенням американської влади чи судів.

У свою чергу російський суд може ухвалити рішення про компенсацію збитків. Це означає, що майно США буде вилучено та передано російським власникам.

У перелік майна, яке може бути вилучено в уряду чи громадян США, входять цінні папери, частки у статутних капіталах російських компаній, рухоме та нерухоме майно, а також майнові права.

Уряд рф розглядає будь-який варіант вилучення російських коштів, у тому числі доходів від них, як експропріацію, яка спричинить наслідки, заявив 22 травня прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков.

путін доручив уряду рф внести до законодавства необхідні зміни протягом чотирьох місяців.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Києва у травні заявив, що американський уряд має намір конфіскувати російські активи в банках США для допомоги Україні, яка захищається від збройної російської агресії.

За даними представника Сенату США, в американських банках заморожено активи рф на суму $5 млрд.

По всьому світу цих активів – близько $300 млрд. Більшість із них – близько 200 млрд євро – заблоковані на території ЄС після російського вторгнення в Україну.

Як повідомлялося, Єврокомісія може надати Україні доходи з російських активів уже в липні. Доходи від заморожених активів рф, призначені для України, перераховуватимуться до бюджету Євросоюзу двічі на рік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло