Збитки агрогалузі України сягнули $365 млн, але є можливість частково їх компенсувати – Мінагрополітики

Збитки агрогалузі України сягнули $365 млн, але є можливість частково їх компенсувати – Мінагрополітики

З 2022 року посівні площі в Україні скоротилися на 25%

Збитки агрогалузі України сягнули $365 млн, але є можливість частково їх компенсувати – Мінагрополітики
Фото: АgroPolit.com

Збитки, завдані виробничим об'єктам агропромислового комплексу України станом на початок 2024 року, сягають $364,5 млн.

Про це повідомив виконувач обов'язків міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-презентації стану агропромислового комплексу на засіданні Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA).

За словами Висоцького, з 2022 року посівні площі в Україні скоротилися на 25%: з 28,5 млн га у 2021 році до 22,5 млн га у 2023-му. Аграрії втратили майно, 175 000 кв. км території вважаються потенційно замінованими, виникли проблеми з логістикою та експортом агропродукції.

«Безсумнівно, ці проблеми впливають на діяльність агросектору та можливості торгівлі продукцією, оскільки Україна є експортоорієнтованою державою. Але за підтримки міжнародних партнерів та ЗСУ ми відновили логістику. Нині близько 87% української агропродукції експортується морським шляхом», – зазначив Висоцький.

Він наголосив, оскільки війна триває, ситуація з логістикою може змінюватися. Тому для України важливо зберегти доступ до світових ринків.

«Ми очікуємо на позитивне рішення міжнародних партнерів щодо використання заморожених російських активів для компенсації збитків», – наголосив Висоцький.

Він також висловив подяку за продовження до червня 2025 року безмитної та безквотної торгівлі з ЄС та поінформував, що Україна активно впроваджує європейські вимоги в національне законодавство.

За його словами, попри значні збитки, українському агросектору вдалося частково їх компенсувати завдяки експорту. У 2023 році аграрії експортували продукції на $22 млрд.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Румунія завершила проведення тендера на організацію додаткової якірної стоянки в порту Констанца, яка використовуватиметься для перевантаження української агропродукції. 

Обговорення перспективи створення додаткової рейдової перевалки в Констанці для української агропродукції тривало протягом усього минулого року. Влітку 2023 року міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну на зустрічі з представниками України та Єврокомісії підтвердив наміри створити додаткову якірну стоянку в порту Констанца. Спочатку очікувалося, що вона запрацює у серпні 2023 року, потім – у жовтні-листопаді, після чого румунська сторона знову перенесла відкриття – на березень 2024 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло