Збитки агрогалузі України сягнули $365 млн, але є можливість частково їх компенсувати – Мінагрополітики
З 2022 року посівні площі в Україні скоротилися на 25%

Збитки, завдані виробничим об'єктам агропромислового комплексу України станом на початок 2024 року, сягають $364,5 млн.
Про це повідомив виконувач обов'язків міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-презентації стану агропромислового комплексу на засіданні Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA).
За словами Висоцького, з 2022 року посівні площі в Україні скоротилися на 25%: з 28,5 млн га у 2021 році до 22,5 млн га у 2023-му. Аграрії втратили майно, 175 000 кв. км території вважаються потенційно замінованими, виникли проблеми з логістикою та експортом агропродукції.
«Безсумнівно, ці проблеми впливають на діяльність агросектору та можливості торгівлі продукцією, оскільки Україна є експортоорієнтованою державою. Але за підтримки міжнародних партнерів та ЗСУ ми відновили логістику. Нині близько 87% української агропродукції експортується морським шляхом», – зазначив Висоцький.
Він наголосив, оскільки війна триває, ситуація з логістикою може змінюватися. Тому для України важливо зберегти доступ до світових ринків.
«Ми очікуємо на позитивне рішення міжнародних партнерів щодо використання заморожених російських активів для компенсації збитків», – наголосив Висоцький.
Він також висловив подяку за продовження до червня 2025 року безмитної та безквотної торгівлі з ЄС та поінформував, що Україна активно впроваджує європейські вимоги в національне законодавство.
За його словами, попри значні збитки, українському агросектору вдалося частково їх компенсувати завдяки експорту. У 2023 році аграрії експортували продукції на $22 млрд.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Румунія завершила проведення тендера на організацію додаткової якірної стоянки в порту Констанца, яка використовуватиметься для перевантаження української агропродукції.
Обговорення перспективи створення додаткової рейдової перевалки в Констанці для української агропродукції тривало протягом усього минулого року. Влітку 2023 року міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну на зустрічі з представниками України та Єврокомісії підтвердив наміри створити додаткову якірну стоянку в порту Констанца. Спочатку очікувалося, що вона запрацює у серпні 2023 року, потім – у жовтні-листопаді, після чого румунська сторона знову перенесла відкриття – на березень 2024 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].