Кабмін обмежив прибутковість бізнесу з виробництва боєприпасів

Кабмін обмежив прибутковість бізнесу з виробництва боєприпасів

Це стосується державних контрактів

Кабмін обмежив прибутковість бізнесу з виробництва боєприпасів
Фото: ілюстративне

Кабмін встановив для вітчизняних виробників боєприпасів рівень дохідності розміром до 25% від їхньої собівартості.

Про це повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.

«Внесено зміни до Порядку реалізації експериментального проєкту щодо виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів», – зазначив він.

Зокрема, уряд доповнив порядок новими положеннями стосовно встановлення рівня прибутковості виконавців державних контрактів (договорів) на виготовлення та постачання боєприпасів приватної форми власності у складі ціни, на рівні не більше 25 відсотків виробничої собівартості таких товарів.

Крім того, Кабмін дозволив в окремих випадках здійснювати приймання виготовлених боєприпасів без залучення представництв державних замовників у сфері оборони.

Довідково.

Згідно з чинним порядком, право на провадження діяльності з виробництва боєприпасів, а також на закупівлю вибухових речовин та/або інших компонентів для їх виробництва відповідно до цього Порядку надається суб’єктам господарювання, які відповідають одній із таких вимог:

  • протягом останніх дванадцяти місяців були виконавцями державного замовлення на закупівлю, виробництво та постачання боєприпасів, вибухових речовин та/або інших компонентів для їх виробництва в оборонній сфері;
  • мають права розробника (виробника, постачальника) на допущені до експлуатації або прийняті на озброєння боєприпаси, боєприпаси до безпілотних систем, зокрема ті, що можуть використовуватися як бойові частини;
  • відповідно до законодавства користуються відповідними місцями (експлуатують відповідні місця) зберігання вибухових матеріалів, що належать суб’єктам господарювання, які мають дозвіл на зберігання вибухових матеріалів, виданий в установленому законодавством порядку;
  • відповідно до законодавства користуються конверсованими військовими об’єктами (базами, арсеналами, складами, сховищами або їх частинами) зберігання боєприпасів (зокрема на території колишніх військових частин), експлуатація яких повинна здійснюватися з дотриманням встановлених вимог;
  • одержали свідоцтво на зберігання (експлуатацію місць зберігання) вибухових матеріалів військового призначення (боєприпасів та бойових частин), видане територіальним органом Держпраці відповідно до вимог, встановлених цим Порядком.

Документом також передбачається, що зазначені  суб’єкти господарювання, разом із набуттям права на провадження діяльності з виробництва боєприпасів і бойових частин одночасно набувають право на закупівлю вибухових матеріалів та/або елементів для їх виробництва.

Зазначається, що суб’єкт господарювання набуває статусу виробника та право на виробництво, постачання боєприпасів і бойових частин із моменту внесення відомостей про такого суб’єкта господарювання до реєстру.

«Видача виробникам посвідчення про реєстрацію як суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів разом з наданням відповідних роз’яснень про особливості здійснення таких передач та видача дозволів на право здійснення міжнародної передачі товарів забезпечується Держекспортконтролем», – йдеться в постанові.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні пропонують прийняти закон про легалізацію приватних військових компаній. Як йдеться в пояснювальній записці, згідно з прогнозом, демобілізація великої кількості військовослужбовців загрожує «негативними наслідками» з урахуванням наявності в таких людей «неврахованої зброї та боєприпасів». До напруженості можуть призвести й інші чинники, серед яких «пригнічений настрій» колишніх військових через «зменшення виплат та труднощі з пошуком роботи», а також «деструктивні політичні процеси в країні».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло