Постачальник з Китаю Vorex знову зриває закупівлю труб «Укргазвидобуванням»

Постачальник з Китаю Vorex знову зриває закупівлю труб «Укргазвидобуванням»

Цього разу Vorex подала позов до суду, вимагаючи змінити умови тендеру та зупинити його проведення

Постачальник з Китаю Vorex знову зриває закупівлю труб 	«Укргазвидобуванням»
Фото: flickr

Компанія Vorex, постачальник сталевих труб із Китаю, яка належить бізнесмену Федору Закусило, намагається заблокувати тендери державної компанії «Укргазвидобування» на закупівлю труб для видобутку газу.

Про це свідчить провадження №910/4439/24 на сайті Господарського суду Києва.

Цього разу Vorex подала позов до суду, вимагаючи змінити умови тендеру та зупинити його проведення. Аукціон, запланований на 27 травня, опинився під загрозою зриву.

Це не вперше Vorex бере участь у тендерах «Укргазвидобування». У березні суд визнав недійсним договір про постачання труб «Укргазвидобуванню» від китайської Vorex. Vorex надав на участь у тендері підроблений документ, тому перемогу в тендері анулювали

Нагадаємо: Vorex постачала для «Укргазвидобування» китайські труби виробництва Hengyang Valin Steel Tube Co., Ltd. Ще у 2020 році Україна запровадила антидемпінгове мито в розмірі 51,52% на імпорт сталевих труб із Китаю, проте для Hengyang Valin був зроблений виняток – мито з труб цієї китайської компанії не стягувалося. Ба більше, згодом, у 2021 році, МКМТ дозволила Vorex імпортувати ці труби без сплати мита.

Бекграунд. Як повідомляє видання «Наші Гроші», за даними платформи «Прозоро», у 2023 році «Укргазвидобування» уклало контракти з Vorex на загальну суму $100,5 млн. І з цієї суми не сплачено жодних податків до бюджетів усіх рівнів України. Водночас, якби ці замовлення замість китайців виконували українські виробники труб, до бюджетів усіх рівнів повернулося б 785 млн грн податків.

Окрім того, укладаючи угоди з китайцями у доларах США, «Укргазвидобування» розраховується вже після виконання робіт, тобто за пів року – рік після підписання контрактів, закуповуючи для цього валюту за комерційним курсом. Тобто УГВ має додаткові витрати в розмірі мінімум 100 млн грн на те, аби купити валюту. При цьому контракти з українськими виробниками укладаються у гривні.

За інформацією «БізнесЦензора», на початку 2024 року Vorex заблокувала в Господарському суді міста Києва виконання банківських гарантій перед «Укргазвидобуванням». Згідно з документом, китайський посередник вимагає «визнати гарантію банка «Глобус», видану на користь АТ «Укргазвидобування», такою, що не підлягає виконанню». Аналогічним позовом Vorex заблокував виконання банківських гарантій перед іншою «дочкою» НАК «Нафтогаз» – Оператором ГТС України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло