Парламентська асамблея НАТО прийняла резолюцію про дозвіл Україні бити по цілях на російській території
Червоні лінії, проведені деякими країнами НАТО, «зв'язали українцям руки», заявив Столтенберг

Країнам НАТО слід дозволити Україні використовувати зброю для ударів по цілях у росії. Про це йдеться у декларації «Підтримувати Україну до перемоги», ухваленій Парламентською асамблеєю НАТО у понеділок, 27 травня, в Софії, передає DW.
Для такого рішення настав час, наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Союзники мають розглянути можливість «скасувати деякі з введених обмежень», оскільки червоні лінії, проведені деякими країнами НАТО, «зв'язали українцям руки», заявив Столтенберг.
При цьому він нагадав про важку ситуацію на фронті, що склалася за останні тижні в Харківській області. Країна вже третій рік обороняється від повномасштабного російського вторгнення. Відповідні рішення мають ухвалюватися державами НАТО на національному рівні, заявив Столтенберг у болгарській столиці.
Голова організації також нагадав, що йдеться про самооборону України, яка стала метою російської агресії.
«Самооборона включає право завдавати ударів по законних військових об'єктах усередині росії», – наголосив він.
Вперше Єнс Столтенберг виступив із таким закликом до країн НАТО в інтерв'ю журналу The Economist, опублікованому 24 травня. Наступ рф у Харківській області, що почався у травні, частково зумовлений тим, що Україна не має дозволу використовувати зброю, поставлену їй країнами Заходу, для атак по «законних військових цілях на території росії», але «настав час союзникам подумати, чи не слід їм зняти деякі обмеження, накладені ними на використання зброї, яку вони надали Україні», – наголосив він.
Серед країн, які не схвалюють такий дозвіл, – Німеччина та Італія. Зокрема канцлер ФРН Олаф Шольц знову відмовився дозволяти Україні завдавати ударів по військових об'єктах на російській території зброєю з Німеччини. За словами Шольца, на сьогодні між Берліном і Києвом існують узгоджені «чіткі правила для постачання зброї».
«І вони працюють. Принаймні я так вважаю», – додав він.
Своєю чергою прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що «не розуміє заяв Столтенберга». «Ми маємо бути дуже обережними», – додала вона.
Водночас голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що в Білому домі вже розпочалося обговорення питання про надання Україні дозволу бити по території рф американською зброєю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].