Медведчук після обміну в росію обзавівся бізнесом на $6 млрд, набутим шляхом рейдерського захоплення

Медведчук після обміну в росію обзавівся бізнесом на $6 млрд, набутим шляхом рейдерського захоплення

Опинившись у росії, кум путіна за підтримки силовиків почав захоплювати чужі бізнеси

Медведчук після обміну в росію обзавівся бізнесом на $6 млрд, набутим шляхом рейдерського захоплення
фото СБУ

П'ять російських компаній, пов'язаних з кумом диктатора владіміра путіна, колишнім депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, заробили в 2023 році рекордні 536,9 млрд рублів виручки, або $6,05 млрд.

Джерело. Про це пише видання «Верстка» з посиланням на дані державного реєстру бухгалтерської звітності. Результат виявився майже на 80% більше, ніж у 2022-му.

Найбільше виручки принесла компанія «АТИ» – 518,2 млрд рублів у 2023-му проти 288,7 млрд рублів роком раніше. Чистий прибуток паливного брокера за минулий рік склав 1,1 млрд рублів.

На другому місці за обсягом виручки опинилася компанія «Трейдпроект», яка володіє мережами заправок у Тюменській, Курганській та Липецькій областях.

Крім того, у Липецькій області фірма забезпечує пальним комунальні підприємства. У 2023-му виручка компанії склала 4,2 млрд рублів, що на 1,2 млрд більше, ніж у 2022-му.

Виручка нафтовидобувної компанії «НЗНП Трейд» минулого року склала 12,9 млрд, що на 72% більше, ніж роком раніше. Проте рік компанія завершила зі збитком 1,8 млрд рублів.

Акціонерне товариство «ГК Маркет» заробило 1,5 млрд рублів виручки в 2023-му, чистий прибуток – 12,7 млн рублів.

Виторг АТ «Ренесанс» минулого року склав 50,8 млн рублів.

Віктора Медведчука заарештувала СБУ після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Його звинуватили у державній зраді, проте восени 2022 року видали російській стороні в обмін на полонених бійців батальйону «Азов».

Опинившись у росії, кум путіна за підтримки силовиків почав захоплювати чужі бізнеси. Зокрема, він забрав собі нафтові компанії «Каюм нафту» та «Дулісьма» у власника банку «Югра» та колишнього рейдера на ринку нерухомості Алєксєя Хотіна, проти якого було порушено дві кримінальні справи про розтрату 223 млрд рублів. На обох підприємствах пройшли рейдерські захоплення за участю бійців ОМОНу та СОБРу.

Медведчук, використовуючи покровителів із ФСБ, захоплював російські активи і до війни. Так, 2020-го його дружина Оксана Марченко внаслідок жорсткого конфлікту отримала контроль над заводом «Геліймаш», який розробляє кріогенні системи для Міноборони та «Роскосмосу». Після цього акції «Геліймаша» викупив девелопер «Інград», сума угоди могла становити 15 млрд рублів. Акціонерами «Інграда» є концерн «Россіум» та інвесткомпанія «Регіон», пов'язані з «Роснефтью».

Бекграунд. Як стало сьогодні відомо, ЄС запровадив санкції проти Медведчука та Марчевського на пропозицію Чехії. Під санкції потрапили також три організації, які працюють на російську владу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло