Покровський ГЗК не може працювати на повну потужність через дефіцит і дорожнечу електроенергії

Покровський ГЗК не може працювати на повну потужність через дефіцит і дорожнечу електроенергії

Збільшення цін на електроенергію робить роботу комбінату нерентабельною

Покровський ГЗК не може працювати на повну потужність через дефіцит і дорожнечу електроенергії
Фото: flickr

Покровський гірничо-збагачувальний комбінат (Покровський ГЗК) вимушений працювати в режимі простою через дефіцит електроенергії в мережах та її високу вартість для промислових підприємств.

Про це повідомив головний енергетик комбінату Павло Літун.

Зараз підприємство споживає приблизно 2 млн кВт електроенергії щомісяця, навіть із зупиненими виробничими потужностями. Це пов'язано з роботою водовідливів, охорони, підрозділів ЕРЦ та РМЦ із заготівлі брухту. За середньою ціною 5 грн за кВт (у травні вже сягнула 5,7 грн) це обходиться комбінату в 10–11 млн грн щомісяця. З 1 червня 2024 року ціна електроенергії для промисловості може зрости до 9 грн за кВт.

«Збільшення цін на електроенергію робить роботу комбінату нерентабельною», – говорить Літун.

За його словами, іншого виходу, окрім режиму простою, наразі немає. Ми робимо все можливе, щоб забезпечити енергозабезпечення своїх об'єктів».

Через ці фактори та перспективи повного відключення електропостачання, Покровський ГЗК розробив програму з забезпечення живленням критично важливих підрозділів. До неї входить використання резервних генераторів і будівництво сонячної електростанції (СЕС) потужністю 1 МВт. Очікується, що СЕС буде завершено до вересня 2024 року й частково розв'яже проблему енергозабезпечення комбінату.

«Будівництво СЕС – це вимушений крок, який допоможе нам частково вирішити проблему дефіциту електроенергії», – заявляє Літун.

Бекграунд. Нагадаємо: комбінат, який простоює з листопада 2023 року, мав намір запуститися навесні, виділивши на програму технічного розвитку 36 млн грн.

Щомісяця на роботу комбінату навіть у режимі простою потрібно приблизно 90 млн грн, половину цих коштів становить зарплата – 40 млн грн (8 млн грн – середній заробіток, який щомісяця отримують працівники, що стали на захист країни). На сплату споживання електроенергії йде по 15 млн грн, 35 млн грн підприємство спрямовує на сплату податків.

Коли комбінат не працює, відшукати кошти складно: продаж брухту приносить прибуток у 3–4 млн грн, відвантаження продукції немає, тому що на світовому ринку феросплави не реалізуються. «Точніше сказати – вони продаються, але за ціною, яка у 2,5 раза нижча за їхню собівартість, тому ситуація з фінансуванням важка», – наголошував керівник комбінату.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло